A megtorlások fiatal áldozataira emlékezett a KDNP
"Nekünk most kitartó tisztességes munkával Tóth Ilonka és Mansfeld Péter bátorságával kell részt vennünk egy olyan Magyarország építésében, ahol a törvényes rend, a becsületes munka, a szabadság és az igazságosság fő érték" - fogalmazott Bálványkövi István.
Utoljára frissítve: 2023. november 4. 21:57
2023. november 4. 20:32
István Attila, a II. kerületi KDNP tagja beszédet mond a XVI. kerületi Tóth Ilonka Emlékháznál a KDNP Építsünk hidat! című megemlékezésén, az 1956-os forradalom és szabadságharc leverésének 67. évfordulóján, a nemzeti gyásznapon 2023. november 4-én. MTI/Kovács Attila
Építsünk hidat! címmel egyidejűleg emlékezett a Nemzeti gyásznap alkalmából a Kereszténydemokrata Néppárt az 1956-os forradalmat követő megtorlások két fiatal áldozatára, Mansfeld Péterre és Tóth Ilonkára szombaton Budapesten.
Budán, a Mansfeld Péter szobornál elmondott beszédében Horváth Ádám, a KDNP XVI. kerületi szervezetének elnöke hangsúlyozta: a XVI. és a II. kerületben egyidejűleg megtartott megemlékezéssel valóságos hidat építenek a Duna felett, ezzel is egyesítve a két mártír emlékét.
Megfogalmazása szerint a "lyukas zászló" és a "ruszkik haza" szavak összekapcsolódnak október 23-mal. Ugyanakkor minden ember magában hordozza a saját '56-ját, és ezekből a történetekből rajzolódik ki a valódi forradalom.
A jelenkor dolga pedig az, hogy megőrizze ezeket a történeteket, Tóth Ilonka és Mansfeld Péter történetét, akiket ártatlanul ítéltek el - mondta a szónok.
Bíró Zsolt, a Fidesz II. kerületi szervezetének alelnöke azt hangsúlyoztam hogy ezen a napon azokra emlékeznek, akik életüket adták a magyar szabadságért. A tiszteletadás pedig annak bizonyítéka, hogy nem a szolgalelkűség és a meghunyászkodás vezet eredményre - tette hozzá.
A nemzeti függetlenség programja azóta is élő, nekünk pedig az a feladatunk, hogy erről soha ne feledkezzünk el - mondta Bíró Zsolt.
Bálványkövi István, a KDNP II. kerületi szervezetének elnöke arról szólt: 1956 olyan esemény volt, amelynek révén teljesen nyilvánvaló vált a világ közvéleménye számára, hogy a kommunizmus által nyomor és pusztítás vár a megszállt nemzetekre.
Ugyanakkor - folytatta - a magyarok szabadságharca nem volt hiábavaló, mert az életüket adó hősöknek óriási része volt abban, hogy évtizedekkel később világszerte megbukott a kommunizmus.
"Nekünk most kitartó tisztességes munkával Tóth Ilonka és Mansfeld Péter bátorságával kell részt vennünk egy olyan Magyarország építésében, ahol a törvényes rend, a becsületes munka, a szabadság és az igazságosság fő érték" - fogalmazott Bálványkövi István.
A megemlékezés végén a résztvevők megkoszorúzták a 18 éves korában kivégzett Mansfeld Péter szobrát.
A forradalom mártírjaira emlékeztek a Tóth Ilona Emlékházban a KDNP rendezvényén
A Tóth Ilona szülőházában berendezett emlékhelyen tartott megemlékezésen az elnyomó kommunista hatalom mindenkori természetére hívta fel a figyelmet Kovács Péter (Fidesz) a XVI. kerület polgármestere.
A Kereszténydemokrata Néppárt Építsünk hidat! című, a Duna két oldalán parhuzamosan tartott rendezvényének pesti helyszínén a polgármester úgy fogalmazott: a kommunisták először azt mondták éljen a szabadság, aztán ellenforradalomról beszéltek, majd jöttek a megtorlások, kivégzések.
Kovács Péter az 1956-os forradalom fiatal áldozatai között szólt Mansfeld Péterről, valamint a kerület szülöttéről, a szigorló orvos Tóth Ilonáról, akit 24 éves korában végeztek ki.
A forradalmi napok felidézésekor az elnyomó diktatúra legnagyobb bűnének nevezte, hogy idegeneket hívott saját népe ellen a hatalma megtartása érdekében.
Rengetegen elhagyták az országot, mert tudták, hogy a kommunisták nem felejtenek, és mindig lesújtanak azokra, akikre kimondják, hogy bűnösök. Pedig, tette hozzá a polgármester, nem voltak bűnösök, csak azt szerették volna, hogy szabadon éljenek. Úgy mint a mai fiatalok, elmondhassák, ami a szívükön, az lehessen a szájukon: nem akartak a jövőben egy párt diktatúrájában élni - közölte.
De a kommunisták olyanok, amilyenek, "nem változnak" - jelentette ki, majd figyelmeztetett, hogy "soha nem tartják be az adott szavukat".
Sajnos "a mai napig is vannak, akik ezeket a kommunista eszméket követik. Ők azt gondolják, hogy a politikusnak alanyi joga az, hogy ne mondjon igazat, vagy hogy a saját hatalma megtartása érdekében lövessen saját nemzettársaira" - mondta Kovács Péter polgármester.
A megemlékezés résztvevői tiszteletük jeleként égő gyertyákkal vették körül Tóth Ilona szülőházát.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Kocsis Máté hangsúlyozta: ez a kormány nem tegnap lett békehívő, hanem a háború kitörésének pillanatában, 2022. február 24-én hangzott el először, hogy nem az öldöklést kell választani, hanem a békét és nemcsak azért, mert a honfitársaink élnek a határon túl, hanem azért is, mert a magyar gazdaság és az európai gazdaság meg fogja sínyleni a háborút.
Takács Péter emlékeztetett arra, hogy Kollár Kinga, a Tisza Párt európai parlamenti képviselője örömét fejezte ki, hogy 50 magyarországi kórház felújítását sikerült lassítani, megakadályozni. Megemlítette, hogy az 50 kórházi épületen felül 33 mentőállomás is szerepelt a helyreállítási alap listáján, ám ezek közül van, amit már megvalósítottak nemzeti forrásból.
A tagállamok demokratikus intézményrendszerének az erősítése helyett a demokratikus ellenálló képességet valójában a tagállami demokratikus folyamatokba való külső beavatkozás alátámasztására használják fel - leplezte le a brüsszeli szélsőséget Bóka János.