Az ember csak pislog, a képeket nem a mesterséges intelligencia kreálta, hanem a valóság. A baloldal képviselői füstbombákkal próbálták megakadályozni a mai szavazást a Parlamentben.
Hosszabb lélegzetű interjút adott a Magyar Nemzetnek Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője. A beszélgetés során szó esett arról is, hogy a magyar szuverenitás védelme miatt hamarosan az Egyesült Államokba utazik László András kormánybiztos, hogy minden elérhető adatot, információt összegyűjtsön, amely segít beazonosítani azt a baloldali politikai korrupciós hálózatot, amely az elmúlt években működött Magyarországon.
Az abnormálisok diadala miatt ott tart ma a világ "haladó" (és számottevő) része, hogy az evidenciáknak már a gyökereit vitatják, írják felül, így azokat le kell cövekelni, különben végül fel is számolják – írja Kocsis Máté.
Elhagyja Magyarországot hétfőn David Pressman, egykori amerikai nagykövet s férje. Ő ugyan távozik, de minden itt marad abból, amit teremtett – írta a Fidesz frakcióvezetője a Facebook-oldalán.
A korrupt brüsszeli brancs a magyar belpolitika megszállására törekszik. A nekik felajánlkozó lakájokat akarja vezető pizícióba erőltetni. Fegyverük a gátlástalan, pimasz hazudozás.
Megbuktatták Bassár Al-Aszad elnököt, majd megjelent egy hír a Magyar Hang nevű propaganda lapban, mely szerint Ferihegyen landolt a szír elnök gépe – ismertette Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője a parlamentben elmondott napirend előtti felszólalásában. Hozzátette: az álhírt átvette Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke is. Jelezte, hogy az Alkotmányvédelmi Hivatal vizsgálatot indított az ügyben.
Nemzeti konzultációt javasol a kormánynak a Fidesz, melynek témái között a gazdasági semlegesség, a kis- és középvállalkozások támogatása, a béremelés, a munkáshitel, a lakhatás és a családtámogatások szerepelnének – közölte a nagyobbik kormánypárt frakcióvezetője hétfőn.
Aki a választáson a Fideszt támogatja, az a békére adja voksát, a baloldalra leadott szavazatok viszont a brüsszeli "háborús központba kerülnek" - mondta Kocsis Máté, jelezve: a gyöngyösieket is arra kérik, hogy támogassák a békepárti jobboldali jelölteket, nem csupán az EP, de az önkormányzati választásokon is.
Kocsis Máté az interjúban érzékeny és fájdalmas veszteségnek nevezte Novák Katalin államfő és Varga Judit volt igazságügyi miniszter lemondását, de mindketten olyan konzekvens döntést hoztak, amely szerinte példaértékű. "Nincs apelláta ilyen esetben", ekkorát véteni nem lehet, teljesen függetlenül attól, hogy mi volt a döntés hátterében - mondta a kegyelmi ügyről.
Ha Gyurcsány Ferenc esetéből nem is tanult a baloldal, akkor gondoljanak csak bármelyik olyan baloldali botrányra "a drogozós ügytől" elkezdve a korrupciós ügyekig Cseh Katalin környékén, vagy a mostani budapesti városházi botrányokra, de akár "az antifákkal való együttműködésre, amely mégiscsak azt jelentette, hogy Budapest utcáin vér folyt, amikor megtámadtak ártatlan embereket" – rögzítette Kocsis Máté.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ahogy most itthon, úgy Isztambulban is három-négy perc leforgása alatt két gólt kaptunk. Ez azt jelenti, hogy letörünk egy bekapott gólnál. Korábbról nem is emlékszem, hogy történt-e ilyen. Nem szabad vert seregként elkönyvelni a bekapott gólt, elvégre még most is volt hátra hatvan perc.
Rétvári Bence a Normafán található Szent Anna-kápolnánál elmondta, hogy a Budapesttől Csíksomlyóba induló, negyvennapos zarándoklat nem csak fizikai kihívás, de lelki szempontból a "saját gyengeségeink legyőzése is."
Latorcai Csaba rámutatott arra: csak az elkövetkező hetekben 175 millió forint támogatást fog nyújtani a kormány Szolnoknak például a Versenyképes járások programban. Ebből lehetőség nyílik útfelújításra, közvilágítás- és közlekedésfejlesztésre, a közbiztonság javítására.
Az Axiom Space és az Európai Űrügynökség (ESA) keddi online, angol nyelvű sajtótájékoztatóján azt is nyilvánosságra hozták, hogy az űrrakéta kilövése közép-európai idő szerint 19 óra 3 perckor várható a floridai Kennedy Űrközpontban. Az Axiom Misson 4 (ax-4) űrhajósait az Elon Musk SpaceX vállalata által gyártott Falcon 9 rakéta szállítja majd a Nemzetközi Űrállomásra.