Bakondi György: egyre több ország tanulmányozza a magyar határvédelmi rendszert
2025. május 8. 09:35
Egyre több ország tanulmányozza és gondolja jó megoldásnak a magyar határvédelmi rendszert - mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatornán csütörtökön.
Bakondi György beszámolója szerint a magyar határvédelmi intézkedések azt eredményezték, hogy a Nyugat-Európában tapasztalható negatívumok - "mint a no-go zónák, a szociális feszültségek, a terrorcselekmények, a közbiztonság látványos romlása, az emberek mindennapi életének a félelemmel való telítődése" - Magyarországon nincsenek jelen.
Nem véletlen, hogy több ország jó megoldásnak tartja a magyar rendszert, hiszen egyre inkább szembesülnek azzal, hogy nem az a jó megoldás, amit például az Európai Unió (EU) migrációs paktuma tartalmaz - fűzte hozzá.
Kiemelte, bár tapasztalható átalakulás Európában, a Magyarországot érintő kettős mérce nem változott, az ország jelenleg is napi egymillió eurós bírságot kap, mert nem hajtja végre az EU migrációs politikáját. Magyarország "politikai álláspontjai, a szuverenitáshoz való ragaszkodása, a biztonságra, mint értékre való rátekintése, a magyar emberek véleményének kikérése szokatlan" - fogalmazott.
A főtanácsadó rámutatott, jelenleg is zajlik egy véleménynyilvánító szavazás Ukrajna gyorsított EU-s csatlakozásáról és Európában Magyarországon kívül sehol nem kérdezik meg az embereket erről. Amíg a jelenlegi kormány irányítja a határőrizettel, a bel- és közbiztonsággal kapcsolatos kérdéseket, mindig a magyar emberek mindennapjaiból, a magyar emberek érdekéből fog kiindulni - szögezte le.
Bakondi György arról is beszélt, az európai uniós vezetésnél nem lát változást a migrációs politika területén, de a nemzetállamok vezetőinél igen. Szerinte az illegális migráció és annak következményei Európa-szerte politikai tényezővé váltak az elmúlt években és azon pártok, amelyek a migráció másfajta kezelését tették egyik fő programpontjuknak, előre törtek a választásokon.
Mint mondta, a német választásokon például a kampányban valamennyi induló párt az államhatár őrizetében és a kitoloncolások területén is szigorításokat jelentett be, mert azt érzékelték, hogy ez az igénye a lakosságnak.
Hozzátette, "számos speciális megoldást alakítottak ki" a nemzetállamok, például "Lengyelország nagyon szigorú rezsimet vezetett be, Görögország erős kerítést épített a határára". Bakondi György hangsúlyozta, a nemzetállami megoldások más irányt mutatnak, mint amit az európai uniós különféle jogi lépések tartalmaznak. Hozzátette, bízik abban, hogy ezek a változások előbb-utóbb többségbe kerülnek az Európa Tanácson belül és ez elvezethet oda, hogy az EU-ban felülvizsgálják a migrációs politikát.
A belbiztonsági főtanácsadó a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában a német politikai változásokkal kapcsolatban elmondta, az új kormány eddigi lépései és tervei nincsenek összhangban az EU migrációs paktumával, de a schengeni előírásokkal sem. Nemrég jelentették be ugyanis, hogy a külső - az osztrák, a lengyel és a francia határoknál - állandó jellegű határőrizetet vezetnek be - tette hozzá.
Mint mondta, "ez nem látszik megoldásnak", mert Ausztria például bejelentette, hogy nem fogadja vissza azokat, akiket a németek nem engednek át a határon. Szerinte a franciák is hasonló álláspontot képviselnek. Bakondi György valószínűnek tartja, hogy a nemzetállami változások elvezethetnek az EU migrációs politikájának felülvizsgálatához.
Kiemelte, "a Patrióták az Európai Parlamentben is mindent megtesznek annak érdekében, hogy egy reálisabb, valós veszélyekhez igazodó, a mindennapi lakossági igényeket figyelembe vevő rendszer alakuljon ki ebben a nagyon súlyos kérdésben".
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ma mindennél fontosabb, hogy újra béke legyen: az európai jövőt nem áldozhatjuk fel a háborús készülődés oltárán – hangsúlyozta a KDNP európai parlamenti képviselője csütörtökön közösségi oldalán, adta tájékoztatásul a Kdnp.hu.
A DK-s Vadai Ágnes kérdéseire való válaszolás már szokásszerűen Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes mindennapjai részévé vált. Talán még egy hét sem telt az előző levélváltásuk óta (amiről itt számoltunk be), de máris itt az újabb kérdés. Vadainak vagy fel sem tűnik, hogy a hangulatkeltő kérdéseivel nem a kormányt, a kereszténydemokratákat, hanem a keresztény, hívő embereket, a felekezeteket, jelen esetben konkrétan a Magyar Katolikus Egyházat támadja, vagy direkt ez a célja.