2025-ben a Demján Sándor Program keretében 1 400 milliárd forintos pályázati forrást teszünk elérhetővé a magyar kis- és középvállalkozások támogatására. Idén több mint 300 új beruházás indul a közlekedési infrastruktúra, az oktatás és az egészségügy területén, melyek összköltsége meghaladja a 8 100 milliárd forintot.
2025. január 15. 13:19
Simicskó István - magyarhirlap
Izgalmas esztendő áll előttünk. A háború, az elhibázott brüsszeli szankciók és az ezek eredményeképpen begyűrűző energiaválság legyengítették Európa és Magyarország gazdaságát. Az Európai Unió súlyos versenyhátrányba került a világ hatalmi centrumaival szemben.
Végre optimistán tekinthetünk a külpolitikai folyamatokra, hiszen az amerikai politikában bekövetkezett fordulat hatására elérhető közelségbe került az orosz-ukrán háború lezárása. A béke pedig mindenképpen pozitívan hat a stagnáló uniós gazdaságokra.
Fontos azonban hangsúlyoznunk, hogy a politikai ellenfeleinkkel ellentétben a magyar kormány nem ül ölbe tett kézzel, és nem külföldről várja a csodát.
Ezért lett a 2025-ös költségvetés az új gazdaságpolitika költségvetése.
Több pénzt fordítunk gazdaságfejlesztésre, béremelésre, otthonteremtésre és családtámogatásra.
Egy stabil, kiszámítható jövőt szeretnénk biztosítani az embereknek, és együtt kívánunk működni a munkaadókkal, ezért tűztük ki célul az egymillió forintos átlagbér elérését Magyarországon.
Több mint 1 600 milliárd forintot biztosítunk az oktatásban dolgozók bérére, ami pontosan duplája annak, amit a baloldal adott a pedagógusoknak 2010-ben.
Az egészségügyi dolgozók bére több, mint négy- és félszerese lesz annak, amelyet a baloldaltól kaptak az orvosok, ápolók és más szakdolgozók.
Garantáljuk a 13. havi nyugdíj kifizetését, amelyet a baloldal elvett a magyaroktól. A diákhitel mintájára munkáshitelt biztosítunk a dolgozó fiataloknak, valamint új otthonteremtési és lakhatási támogatásokat vezetünk be.
2025-ben a Demján Sándor Program keretében 1 400 milliárd forintos pályázati forrást teszünk elérhetővé a magyar kis- és középvállalkozások támogatására. Idén több mint 300 új beruházás indul a közlekedési infrastruktúra, az oktatás és az egészségügy területén, melyek összköltsége meghaladja a 8 100 milliárd forintot.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Felszállt a fehér füst, a konklávé csütörtöki harmadik szavazása sikeres volt, Robert Prevost amerikai bíboros lett a katolikus egyház 267. pápája XIV. Leó néven.
Ma mindennél fontosabb, hogy újra béke legyen: az európai jövőt nem áldozhatjuk fel a háborús készülődés oltárán – hangsúlyozta a KDNP európai parlamenti képviselője csütörtökön közösségi oldalán, adta tájékoztatásul a Kdnp.hu.
A DK-s Vadai Ágnes kérdéseire való válaszolás már szokásszerűen Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes mindennapjai részévé vált. Talán még egy hét sem telt az előző levélváltásuk óta (amiről itt számoltunk be), de máris itt az újabb kérdés. Vadainak vagy fel sem tűnik, hogy a hangulatkeltő kérdéseivel nem a kormányt, a kereszténydemokratákat, hanem a keresztény, hívő embereket, a felekezeteket, jelen esetben konkrétan a Magyar Katolikus Egyházat támadja, vagy direkt ez a célja.