Varga Mihály a lakossági fórumot megelőző sajtótájékoztatón azt mondta, a kormány mindig is azt gondolta, hogy keletközép-európai országként Magyarországnak szüksége van mind a Nyugat, mind a Kelet erőforrásaira a gazdaság erősítése, stabilizálása, növekedési pályára állítása érdekében.
2024. november 29. 07:37
A miniszter – MTI/Balogh Zoltán
Magyarország nem elhatárolódni akar másoktól, hanem a kapcsolatot és az együttműködést keresi más piacokkal – hangoztatta a pénzügyminiszter a nemzeti konzultációval kapcsolatos országjárás fővárosi állomásán csütörtökön.
Varga Mihály a lakossági fórumot megelőző sajtótájékoztatón azt mondta, a kormány mindig is azt gondolta, hogy keletközép-európai országként Magyarországnak szüksége van mind a Nyugat, mind a Kelet erőforrásaira a gazdaság erősítése, stabilizálása, növekedési pályára állítása érdekében.
A nemzeti konzultáció részben a gazdasági semlegesség, részben pedig a „gazdasági hidegháború” kérdését járja körbe – mondta a tárcavezető, hozzátéve: Magyarország ezekben olyan álláspontot kíván kialakítani, ami elsősorban a magyar gazdaság, a magyar emberek és családok érdekéből indul ki.
A pénzügyminiszter azt mondta, a nemzeti konzultáció célja, hogy a kormány világos és határozott álláspontot tudjon képviselni nemcsak a magyar emberek felé, hanem Brüsszel felé is. „Olyan kérdésekben is, amelyekkel kapcsolatban Brüsszelből elvárások vannak, ezek azonban nem szolgálják Magyarország érdekeit”
– tette hozzá.
Úgy látja: a magyar és az európai gazdaság válaszút előtt áll, és Brüsszelben olyan gazdasági döntéseket kívánnak meghozni, amelyek sértik az európai versenyképességet, az európai polgárok és így a magyar emberek érdekét.
Varga Mihály azt mondta: Magyarország egy új gazdaságpolitikát alakított ki, és a jövő évi költségvetésben olyan elemeket javasolnak a parlamentnek elfogadásra, amelyek a gazdasági semlegességet erősítik és a magyar gazdaságot ismét növekedési pályára állíthatják.
Kiemelte: Magyarország jó kapcsolatokra törekszik mindenkivel, a kormány erősíteni szeretné a Magyarországon működő vállalkozásokat.
Ennek jegyében olyan intézkedéseket kezdeményezett a kormány, amelyek feltőkésítik a kis- és közepes vállalkozásokat, javaslatot tesznek a lakhatási viszonyok javítására, és jelentős bérfelzárkóztatást indítanak el – sorolta.
Ennek része a héten aláírt hároméves minimálbér és garantált bérminimum 40 százalékos emeléséről szóló megállapodás vagy a családi adókedvezmény két lépcsőben történő megduplázása
- mondta.
Varga Mihály hozzátette: jövőre olyan gazdaságpolitikát tudnak elindítani, amely egyszerre szolgálja a magyar lakosság és gazdaság érdekét, ugyanakkor erősíti Európa versenyképességét is.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
A DK-s Vadai Ágnes kérdéseire való válaszolás már szokásszerűen Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes mindennapjai részévé vált. Talán még egy hét sem telt az előző levélváltásuk óta (amiről itt számoltunk be), de máris itt az újabb kérdés. Vadainak vagy fel sem tűnik, hogy a hangulatkeltő kérdéseivel nem a kormányt, a kereszténydemokratákat, hanem a keresztény, hívő embereket, a felekezeteket, jelen esetben konkrétan a Magyar Katolikus Egyházat támadja, vagy direkt ez a célja.
Európa érdeke az, hogy ne öntsük tovább "egy megnyerhetetlen háború feneketlen zsákjába" az európai emberek pénzét, és az, hogy csak olyan országot vegyünk fel az unióba, amely erősíti a közösségünket, és ne olyat, amely csődbe visz bennünket - mutatott rá a kormányfő.