Katar 2024-2030-as időszakra szóló nemzeti fejlesztési stratégiája széles befektetési lehetőségeket nyit meg a gyártás, a logisztika, az informatika, a pénzügyek, az egészségügy, és az oktatás területén, és hazánk érdekelt abban, hogy magyar cégek is kihasználják a bővülő üzleti lehetőségeket.
2024. november 28. 15:32
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (jobb) katonai tiszteletadással fogadja Mohammed bin Abdulrahman Ál Táni sejket, Katar Állam miniszterelnökét, külügyminiszterét (jobb2) a Karmelita kolostorban 2024. november 28-án. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön a Karmelita kolostorban fogadta Mohammed bin Abdulrahman Ál Táni sejket, Katar Állam miniszterelnökét, külügyminiszterét, akivel a gazdasági és energetikai együttműködésről valamint a békepárti politika esélyeiről tárgyaltak - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
Magyarország és Katar 2023. augusztusában, a katari emír budapesti látogatása során stratégiai szintre emelte kapcsolatait. Katar 2024-2030-as időszakra szóló nemzeti fejlesztési stratégiája széles befektetési lehetőségeket nyit meg a gyártás, a logisztika, az informatika, a pénzügyek, az egészségügy, és az oktatás területén, és hazánk érdekelt abban, hogy magyar cégek is kihasználják a bővülő üzleti lehetőségeket.
A két miniszterelnök tárgyalt arról is, hogy Katar a világ második legnagyobb LNG-, és harmadik legnagyobb földgáz-exportőre, így a jövőben komoly esély nyílik az energetikai együttműködésünk fokozására - közölte Havasi Bertalan, hozzátéve: Orbán Viktor köszönetet mondott vendégének a Hamasz által fogvatartott magyar túszok kiszabadítása érdekében tett katari erőfeszítésekért.
A magyar kormányfő méltatta Katar békeerőfeszítéseit a regionális konfliktusok és az ukrajnai háború vonatkozásában is. Büszkék vagyunk arra, hogy Katarral együtt tartozunk a globális békepárti többséghez - mondta.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Trump követeli minden olyan rendelkezésnek az eltávolítását, amelyeket ő „éghajlatváltozással” foglalkozónak tart, vagy „környezetvédelmi, társadalmi és irányítási” kezdeményezésekhez, „környezeti igazságossághoz”, „szén-dioxid-kibocsátáshoz vagy üvegházhatású gázokhoz”, valamint büntetések vagy szén-dioxid-adók beszedésére szolgáló forrásokhoz kapcsolódnak.
A magyar kormány legfontosabb célja a nemzetegyesítés - hangsúlyozta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes a csángómagyar közösség helyzetéről szóló konferencián szerdán az Országházban.
Orbán Viktor a Türk Államok Szervezetének informális budapesti csúcstalálkozója kapcsán emlékeztetett, az ukránok lezárták az Oroszországból Magyarországra jövő csővezetékrendszert, ami Magyarországot egy lehetetlen, sőt, tragikus helyzetbe sodorta volna, amennyiben a türk államokkal a megelőző években nem alakítottunk volna ki mély együttműködést.