Közösek a célok, a kormány várja a kamara javaslatait
A javaslatok között szerepel a vállalkozók adminisztratív terheinek csökkentése, a bérterhek mérséklése, a zöld és digitális átállást segítő fejlesztések támogatása, valamint a magyar cégek külföldi piacra jutásának elősegítése. Az akcióterv jól láthatóan nemcsak a vállalkozói környezetre, hanem a magyar GDP alakulására is pozitív hatást tud gyakorolni.
2024. november 26. 10:13
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor kormányfő érkezik Európai Unió és az Öböl-menti Együttműködési Tanács (ÖET) országainak első csúcstalálkozójára Brüsszelben 2024. október 16-án. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
A kormány valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) együttműködése elengedhetetlen, hiszen közösen dolgozva lehet hatékony programokat kialakítani, és a vállalkozói szektort érintő gazdasági kihívásokra megfelelő válaszokat adni - mondta az MTI-nek Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke kedden annak kapcsán, hogy a napokban lezajlott az első tárgyalás Orbán Viktor kormányfő és Nagy Elek, az MKIK nemrég megválasztott elnöke között.
Az MKIK a magyar vállalkozói közösség legfontosabb érdekképviseleti szerve, amely a vállalkozók hatékonyabb működése érdekében, velük konzultálva és a nemzetközi gyakorlatokat adaptálva javaslatokat terjeszt a kormányzat elé. A miniszterelnök megerősítette, hogy a kormányzat legfontosabb partnere a gazdaságban továbbra is a kamara - tette hozzá.
A tárgyalás során egyetértettek abban, hogy kormány és a kamara együttműködése elengedhetetlen, hiszen a kormányzattal közösen dolgozva lehet hatékony programokat kialakítani és a vállalkozói szektort érintő gazdasági kihívásokra megfelelő válaszokat adni.
Közösek a célok, a kormányzat várja a kamara javaslatait - emelte ki Havasi Bertalan, hozzátéve, a két fél találkozóján az MKIK elnöke ismertette a rövid és középtávú céljaikat, melyek meghatározását egy széleskörű konzultáció előzte meg.
A kamara olyan közös programokra tett javaslatot a kormánynak, amelyek erősítik a vállalkozások tőkehelyzetét, segítik a külpiacra lépésüket és hozzáférhetővé teszik számukra az innovatív technológiai újításokat.
A kormányzat által meghirdetett 21 pontos gazdaságfejlesztési programhoz kapcsolódva, a vállalkozások érdekeit szem előtt tartva az MKIK egy 15 pontos akciótervet javasolt, melyet Orbán Viktor és Nagy Elek áttekintettek.
A javaslatok között szerepel a vállalkozók adminisztratív terheinek csökkentése, a bérterhek mérséklése, a zöld és digitális átállást segítő fejlesztések támogatása, valamint a magyar cégek külföldi piacra jutásának elősegítése. Az akcióterv jól láthatóan nemcsak a vállalkozói környezetre, hanem a magyar GDP alakulására is pozitív hatást tud gyakorolni.
A kormányfő és a kamara elnöke megállapodott abban, hogy a hazai vállalkozások érdekében a közös munkát jobban összehangolják, az érintett miniszterek elemzési kapacitásokat ajánlanak fel a kamara részére. Nagy Elek, az MKIK elnöke vállalta, hogy valamennyi fontos téma mentén megkezdődik a kormányzattal való összehangolt együttműködés, melyről a miniszterelnököt rendszeresen tájékoztatni fogja - ismertette Havasi Bertalan.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Felszállt a fehér füst, a konklávé csütörtöki harmadik szavazása sikeres volt, Robert Prevost amerikai bíboros lett a katolikus egyház 267. pápája XIV. Leó néven.
Ma mindennél fontosabb, hogy újra béke legyen: az európai jövőt nem áldozhatjuk fel a háborús készülődés oltárán – hangsúlyozta a KDNP európai parlamenti képviselője csütörtökön közösségi oldalán, adta tájékoztatásul a Kdnp.hu.
A DK-s Vadai Ágnes kérdéseire való válaszolás már szokásszerűen Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes mindennapjai részévé vált. Talán még egy hét sem telt az előző levélváltásuk óta (amiről itt számoltunk be), de máris itt az újabb kérdés. Vadainak vagy fel sem tűnik, hogy a hangulatkeltő kérdéseivel nem a kormányt, a kereszténydemokratákat, hanem a keresztény, hívő embereket, a felekezeteket, jelen esetben konkrétan a Magyar Katolikus Egyházat támadja, vagy direkt ez a célja.