A kereszténység gyökerei erősek
Soltész Miklós azt hangsúlyozta, hogy hiába pusztították a keresztényeket, a kereszténységet például a francia forradalom utópiája, a kommunizmus, vagy a nácizmus nevében, bár ezek az eszmék óriási bajt és rengeteg kárt okoztak, de összességében ezek a kísérletek is sikertelennek bizonyultak.
2024. március 21. 20:36

Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára beszédet mond a Szent István Intézet és a Batthyány Lajos Alapítvány Kitéphető-e Európa keresztény gyökérzete? című rendezvényén a budapesti Lónyay-Hatvany Villában 2024. március 21-én. MTI/Kovács Tamás

A kereszténység gyökereit egyetlen politikai eszme nevében sem téphetik ki, ez ugyanúgy nem sikerült az utopisztikus francia forradalmároknak, ahogy a kommunizmus és a nácizmus nevében pusztítóknak sem - jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára csütörtökön Budapesten.

Soltész Miklós a Szent István Intézet és a Batthyány Lajos Alapítvány által szervezett "Kitéphető-e Európa keresztény gyökérzete?" című rendezvényt bevezető köszöntőjében úgy fogalmazott, fontosnak tartotta, hogy eljöjjön az eseményre és megköszönte a szervezők munkáját, egyben örömét fejezte ki a megjelent fiatalok nagy száma miatt.
   
Felidézte, hogy a kommunista egypártrendszer időszakában ezt a napot, március 21-ét, március 15-vel - valamint április 4-vel - összemosva az úgynevezett "forradalmi ifjúsági napok" keretében kellett megünnepelni Magyarországon, miközben annak a bizonyos Tanácsköztársaságnak a "dicsőséges 133 napja" egy nemzetrontó időszak volt, amelynek során a mások mellett Kun Béla és Szamuely Tibor nevével fémjelzett kommunista terror során egész közösségeket pusztítottak, irtóhadjáratot folytattak az egyházak ellen, valóban ki akarták tépni a keresztény gyökereket.
   
Az államtitkár elmondta, hogy barátaival ők annak idején úgy tiltakoztak ez ellen, hogy a március 15-én kabátjuk hajtókájára kihelyezett kokárdát március 21-én a zsebükbe tették.
   
Soltész Miklós azt hangsúlyozta, hogy hiába pusztították a keresztényeket, a kereszténységet például a francia forradalom utópiája, a kommunizmus, vagy a nácizmus nevében, bár ezek az eszmék óriási bajt és rengeteg kárt okoztak, de összességében ezek a kísérletek is sikertelennek bizonyultak.
   
A KDNP országgyűlési képviselője arról is beszélt, hogy ma Európában a "liberális diktatúra" például olyan módszerekkel akarja eltaposni az egyházakat, hogy erőteljes támadásokat indítanak olyan politikusokkal szemben, akik a Bibliából idéznek. A kereszténydemokrata politikus annak a meggyőződésének adott hangot, hogy céljukat ők sem fogják elérni, ez "nekik sem fog sikerülni".
   
Az államtitkár Húsvét közelgő ünnepével kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy annak üzenetét a nem hívők, a hitet értelmezni nem tudók, nem érthetik meg.
   
Soltész Miklós úgy fogalmazott, hogy a "legkeservesebb", ám mégis a "legnagyszerűbb" ünnepre készülnek a keresztények, hiszen Jézus kereszthalála után lehetett azt hinni, hogy véget ért egy 33 évig tartó csodálatos élet, de nem ez történt, hiszen ezután jött a "feltámadás csodája".
   
Az ebben való hit a keresztényeknek olyan biztonságot és erőt ad, hogy annak gyökereit egyetlen politikai akarat sem képes kitépni - emelte ki.
   
A kereszténység gyökere mindig megmarad és ezen fognak felnőni a következő nemzedékek - hangoztatta az államtitkár, aki egyben mindenkinek áldott és csendes nagyhetet, majd szép ünnepet kívánt.

MTI
  • Nobel-díjas írók nevetségessé tétele
    „A papírforma azért van, hogy felborítsuk, és mi ezt megtettük ezen a hétvégén. Úgy gondolom, talán egy kicsit lebecsültek minket az emberek. Nem sikerült túlságosan jól a legutóbbi világversenyünk, és mindenki abból indult ki, de mi jó csapat vagyunk, jó a csapategység, úgyhogy nagyon jól tudunk küzdeni – rögzítette Pásztor Noémi.
  • Bűnözők a törvényhozásban
    Sajnos a brüsszeli garnitúra is alvilági jegyeket mutat. Évekkel ezelőtt egy ciprusi politkusnőnek hatalmas összeg jelent meg a bankszámláján. Lebukott, de azóta is az Európai Bizottságban ül. Egy görög európai parlamenti tagot pedig a belga rendőrség hosszú ideig lakat alatt tartott, mert döbbenetesen nagy korrupciós botrányban lebukott. A felsőbb garnitúra elérte, hogy kiengedjék, visszament az Európai Parlamentbe, és szavazott is.
  • Győztünk!
    Következett a hirtelen halál, ebben Bálizs fejjel védett, majd Erdély Csanád lövése csattant a kapuvason, végül pedig ismét Bálizs pillanatai következtek. A záró támadásnál Hári szolgálta ki Varga Balázst, aki közelről nem hibázott.
  • Csempészhálózat felszámolását sürgeti a főtanácsadó
    Az embercsempészet nem magányos tevékenység, vannak felderítők, pihentetők, okmányhamisítók, járműbeszerzők és futárok is, de akik az egésznek a hasznát lefölözik, azok soha nem mennek a határ közelébe. Az ENSZ egyik jelentése szerint Európában az embercsempészek és a migránsok nagy része afgán.
  • 125 éves a Ferencvárosi Torna Club
    "Dr. Springer Ferenc 1899. május 3-án alapította meg az FTC-t. Az első elnök volt, aki a legnehezebb, egyben legszebb feladatot vállalta, az újonnan megalapított egyesületet arra a pályára állítani, amely fennmaradását biztosítja.
MTI Hírfelhasználó