ugyeszseg
Mondjanak le azok, akiket erőszakos bűncselekmény miatt ítéltek el – szorgalmazta egy hazafias párt politikusa. Hozzátette: Amikor megállapítják egy képviselő felelősségét és bíróság mondja ki róla, hogy bűncselekményt követett el, akkor véget kellene vetni a politikai pályájának.
„Minden jogkövető ember elvárja, hogy ha egy politikust ilyen súlyos, erőszakos bűncselekmény miatt megbüntetnek, akkor mondjon le a mandátumáról.” A hazafias politikus szerint ugyanis nem nagyon van annál egyértelműbb helyzet, mint amikor valakit másodfokon is elítélnek, ráadásul erőszakos bűncselekmények miatt.
Az Európai Unió egyik tagállamában két szélsőbaloldali politikust elítélt a bíróság. Az egyikük egy médium épületében a helyi őrökkel harcba bocsátkozott, és az egyiknek sérülést okozott. A másikuk tüzes eszközt dobott rendőrök közé.
Brutalitásuk jelezte, hogy az alvilághoz tartoznak.
Ezt bírósági ítélet is kimondta róluk, ennek ellenére a törvény megsértői a törvényhozásban akarnak maradni.
Ez világosságot vet az elítélt képviselők politikai közösségének felelősségére is, amelynek ehhez hasonló esetben azt kellene mondania, hogy ilyen emberekkel nem vállalnak közösséget. Akiknek ugyanis az elfogadható, hogy vezető politikusok erőszakos bűnözők legyenek, azt üzenik ezzel, hogy „a politikai célból alkalmazott erőszak elfogadott, a törvényeket nem kell betartani”.
Azaz az adott parlamenti pártok is az alvilágba süllyedtek.
„A baloldaliak ehhez úgy állnak hozzá, hogy ők politikusok, rájuk a szankciók nem vonatkoznak, nekik nem kell a jogkövetkezményeket vállalniuk, így a parlamenti mandátumukról sem szükséges lemondani” – fogalmazott a botrányt értékelve egy hazafias politikus.
És mit szól ehhez a lezüllesztéshez az Európai Unió?
Sajnos a brüsszeli garnitúra is alvilági jegyeket mutat. Évekkel ezelőtt egy ciprusi politkusnőnek hatalmas összeg jelent meg a bankszámláján. Lebukott, de azóta is az Európai Bizottságban ül. Egy görög európai parlamenti tagot pedig a belga rendőrség hosszú ideig lakat alatt tartott, mert döbbenetesen nagy korrupciós botrányban lebukott. A felsőbb garnitúra elérte, hogy kiengedjék, visszament az Európai Parlamentbe, és szavazott is.
Szaharova orosz külügyi szóvivő az Európai Unió vezetőjét, von der Leyen úgy minősítette: „az EU történelmének legnagyobb korrupciós botrányainak vádlottja még tovább ment – Hirosima tragédiáját áthárította, Oroszországra”.
Leyen természetesen nem reagált Szaharova kijelentésére.
Pedig mindenki tudja, hogy a Pfizer-ügyben védhetetlen a helyzete, sms-üzeneteit azóta sem hajlandó nyilvánosságra hozni.
Azaz a magyar szélsőbaloldal erőszakos magatartása - mint látjuk - EU-konform.
Sőt, a szélsőbal hazugságréme megfenyegette az igazságszolgáltatásban tevékenykedő bírákat, jelezve, hogy az általa remélt hatalomváltás után szembe kell nézniük a szélsőbaloldal gátlástalan fellépésével.
„Ezt Magyarország XX. századi történetében már többször láttuk. Amikor a kommunisták hatalmon voltak, vagy annak átvételére készültek, akkor ők is ugyanígy fenyegették a bírókat és az ügyészeket” – summázta egy hazafias politikus.
Minthogy a jogállamiság követelményeit sorozatosan megsértő Európai Bizottságra és Európai Parlamentre nem számíthatunk, a magyar demokratáknak kell felkészülniük arra, hogy a szélsőbaloldali – egyelőre „csak” verbális – terrorral megküzdjenek.
A demokráciát kell fölemelni arra a szintre, amelyen a gyűlölködők csak ellenzékben folytathatják dühöngésüket.
Molnár Pál
-
A magyarok felhőtlenül ünnepelhették első királyukat, és a több mint egy évezrede fennálló államukat.
-
Az egy évvel ezelőtt ránk kényszerített szabályozás megbukott, új rendeletet kell alkotnunk. Új szabályozás nélkül a migráció szét fogja bomlasztani az Európai Uniót, ezt meg kell állítanunk. De az első a béke - jelentette ki Orbán Viktor.
-
A második világháború alatt küzdött a fasizmus és a fajgyűlölet ellen, a német megszállás alatt életét kockáztatva mentette zsidó honfitársait. Míg a 20-as évek eleji ciklusban szociálpolitikai és nőjogi kérdésekben szólalt fel, addig az 1945 utáni nemzetpolitikai és elvi kiállásait a kor kihívásai, az ország megszállása, a kiépülő diktatúra követelte ki - idézte fel Semjén Zsolt.
-
Bóka János magyar újságíróknak nyilatkozva közölte, a magyar kormány tájékoztatást kapott arról, hogy Hollandia kormánya bejelentette: kérni fogják, hogy Hollandia mentességet kaphasson az uniós menekültügyi és migrációs szabályok alkalmazása alól.
-
A főigazgató úgy fogalmazott, Ilia Mihály "hosszú évtizedek óta a magyar irodalmi élet egyik gravitációs pontja". Megszámlálhatatlan tanítványt indított el pályáján, írók, irodalomtörténészek, kritikusok, szerkesztők és tanárok sokaságának segítette és segíti munkáját.