Nacsa Lőrinc: Magyarország minden segítséget megad a kényszersorozásban elhunyt magyar férfi családjának
2025. július 10. 20:16
Kapcsolatban állunk a kényszersorozás közben elhunyt kárpátaljai férfi családjával és minden segítséget megadunk nekik - mondta a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára csütörtökön a közmédiának.
Nacsa Lőrinc emlékeztetett: az elmúlt napokban Kárpártalján a kényszersorozás alatt egy kárpátaljai magyar férfi elhunyt.
"Döbbenetes eset és részvétünket fejezzük ki a hozzátartozóknak" - tette hozzá, megjegyezve, beszélt az elhunyt férfi idős szüleivel és testvérével, akiknek azt mondta, Magyarország minden segítséget megad nekik, és mellettük áll a tragédiában. Kiemelte: "nem engedjük, hogy megfélemlítsék őket, hogy fenyegessék őket, mindenben számíthatnak ránk, a kárpátaljai magyarság is, József és családja is".
Hangsúlyozta: "nemzetben gondolkodó kormányként egyértelműen felelősséget vállalunk minden magyarért". Jelezte: a következő napokban is kapcsolatban maradnak az elhunyt férfi családjával.
Nacsa Lőrinc hozzátette: a tragikus eset kivizsgálását követelik az ukrán hatóságoktól.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
Az elmúlt években több mint háromszorosára nőtt az egészségügyre fordítható forrás, amely a 2010-es kevesebb mint 1200 milliárd forintról több mint 3900 milliárd forintra növekedett - mondta a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön Mezőkövesden, az új helyi egészségház átadóján.
Orbán Balázs közölte: miközben az Európai Parlamentben "a liberális elit kimentette" Ursula von der Leyent, ő beszédet mondott egy Ukrajna újjáépítéséről szóló konferencián és még több finanszírozást ígért a háború folytatásához.
Orbán Viktor kifejtette: ha visszakapják a szabadságukat a fogyasztók és a gyárak, akkor állják a versenyt ebben a nehéz, viharos időszakban is. Ha ellenben nem adják vissza a szabadságunkat, nem tudjuk megőrizni a munkahelyeket, nem tudjuk megőrizni a gyárainkat - figyelmeztetett.