Az ország legtehetségesebb ifjú futballkapusainak részvételével hétfő óta zajlik a Fülöp Márton kapustábor, amelyet nyolcadik alkalommal rendez meg a 2016-ban létrehozott Fülöp Márton Alapítvány, ezzel is ápolva a tragikusan korán elhunyt válogatott hálóőr emlékét.
Fülöp a Sunderland hálóőreként - wikipedia
Fülöp Márton emlékének megőrzése mellett az alapítvány egyik fontos célkitűzése szakmai és szabadidős programok biztosítása tehetséges fiatal kapusoknak az ország minden részéből. A kapustábor lényege, hogy minden megyéből egy-egy arra érdemes, tehetséges kapus részt vesz egy a hagyományostól eltérő edzőtáborban, ahol a résztvevők a "kapusszakma" legjobbjaitól tanulhatnak egy héten át - írta a magyar szövetség (MLSZ) honlapja.
"A korábbi évek gyakorlatának megfelelően idén is minden megyéből egy-egy kapus vehet részt az edzőtáborban. Az alapítvány önállóan szervezi tevékenységét, amelyhez az MLSZ a kezdetektől erkölcsi-, anyagi-, és szakmai támogatást nyújt" - áll az MLSZ oldalán.
Az idei táborban Gujdár Sándor (szakmai vezető), Andrusch József, Babócsy András, Borsos Vilmos, Házi László, Illyés Dániel, Kövesfalvi István, Pálinkás András és Szeiler József foglalkozik a játékosokkal a Balatonarácsi Utánpótlás Centrumban.
Szombaton délelőtt rendezik meg négy csapat részvételével a IV. Fülöp Márton kispályás emléktornát, melynek a balatonfüredi stadion lesz a helyszíne.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
„Mutasd a KDNP honlapját! – kérte utolsó találkozásunkkor. Én már nem tudom megtalálni. Nézte a képeket, aztán lehanyatlott a keze. – Köszönöm”– rebegte, kicsit nehezen érthetően. Még a családjáról beszélt. „Imádkozzál értük” – kértem. „Tudod, minden olyan nehéz!” – válaszolta.
Takács Péter azt mondta, a magyar egészségügy legnagyobb ünnepén az első szó a köszöneté: köszönjük az orvosoknak, ápolóknak, az egészségügyben dolgozóknak, hogy nap mint nap állhatatos munkával gondozzák a rájuk bízott betegeket.