Mozgalmas, csapadékos időjárás várható. Csütörtök délutánig záporokra, illetve elsősorban felhőszakadással kísért zivatarokra kell számítani, majd hidegfront vonul át tartósabb esővel. Összességében az ország döntő részén 10 mm-t meghaladó csapadékra van kilátás, de a hétvégén már szárazabb, naposabb idő valószínű
Várható időjárás az ország területén szerda éjfélig: Az erőteljes felhőképződés mellett északkeleten valószínű a legtöbb napsütés, azonban idővel ott is egyre vastagabb felhőtömbök zavarják azt.
Bakonybél - Molnár Pál felvétele
Egyre többfelé várható zápor, zivatar - legkésőbb az északkeleti negyedben, arrafelé inkább csak estétől növekszik a csapadék esélye. A zivatarokat felhőszakadás is kísérheti. A délkeleti szél időnként megélénkülhet, a zivatarokhoz azonban erős, esetleg viharos széllökések is társulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 20 és 25 fok között várható. Késő estére 11 és 16 fok közé hűl le a levegő.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
A magyar kormány legfontosabb célja a nemzetegyesítés - hangsúlyozta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes a csángómagyar közösség helyzetéről szóló konferencián szerdán az Országházban.
Orbán Viktor a Türk Államok Szervezetének informális budapesti csúcstalálkozója kapcsán emlékeztetett, az ukránok lezárták az Oroszországból Magyarországra jövő csővezetékrendszert, ami Magyarországot egy lehetetlen, sőt, tragikus helyzetbe sodorta volna, amennyiben a türk államokkal a megelőző években nem alakítottunk volna ki mély együttműködést.
Ahhoz, hogy Európa védelme megfelelő legyen, erős uniós tagállamokra és erős nemzeti haderőre van szükség. Uniós és NATO - tagállamként is az az ország tudja megvédeni magát, amelyiknek önálló, modern, ütőképes hadereje van.