Felmérés: a belgák többsége aggódik a háború miatt
2025. március 18. 16:10
A belgák többsége attól tart, hogy az ukrajnai konfliktus kiterjedhet és elérheti hazájukat is - olvasható az RTL Info, Ipsos intézet és Le Soir című napilap közös közvélemény-kutatásában.
 
A megkérdezettek 52 százaléka úgy véli, hogy a háború elérheti az országot. A belgák többsége nem készül aktívan egy esetleges háborúra, ugyanis 87 százalékuk nem tett semmilyen előkészületet, például nem vásárolt vészhelyzeti felszereléseket, nem halmozott fel vizet vagy száraz élelmiszert.
 
A felmérések szerint a belgák 49 százaléka hajlandó lenne harcolni Ukrajnában. A válaszadók 56 százaléka szerint nem szabad megszüntetni a Kijevnek nyújtott pénzügyi támogatást, amely segíti Ukrajnát az oroszok elleni harcban.
MTI
Címkék:
  • Tiszta vizet a fejekbe!
    Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
MTI Hírfelhasználó