Ötvenhat Gidránnal erősödik Magyarország. Az ország elkötelezett a Gidrán harcjármű mellett, továbbra is közös török-magyar fejlesztéssel építjük haderőnket - jelentette ki Szalay-Bobrovniczky Kristóf a török Nurol Makina gyárban tett látogatását követően.
A Honvédelmi Minisztérium szerdai közleménye szerint a honvédelmi miniszter rámutatott: a török-magyar védelmi ipari együttműködés eddig is kiemelkedő eredményeket hozott, amelynek egyik zászlóshajója a Gidrán-projekt.
A haderőmodernizáció terén ez a program továbbra is a Magyar Honvédség egyik legsikeresebb kezdeményezése, egyben hozzájárul ahhoz, hogy a Magyar Honvédség a NATO új képességigényeihez igazodhasson - tették hozzá.
"A Magyar Honvédség szárazföldi és különleges műveleti képességeinek fejlesztése érdekében szereztük be a Gidrán harcjárműveket, amelyből most újabb 56 darabot vehettünk át. A harcjárműveket a Nurol Makina Törökországban gyártja, a kiegészítő elektronikai, híradó-, radar- és fegyverrendszereket Magyarországon integrálják a járművekbe" - húzta alá a tárcavezető.
A Nurol Makina céggel meglévő, kiváló kapcsolat erősítésén túl, Magyarország elkötelezett a törökökkel folytatott védelmi innovációs együttműködés további kiszélesítése mellett, annak érdekében, hogy a két ország védelmi szektorai egymást erősítve fejlődjenek - hangsúlyozta a miniszter.
A Gidrán a török Nurol Makina által gyártott és magyar fejlesztésekkel megerősített 4x4-es, többcélú páncélozott jármű; a túlélőképességet a robbanásellenálló rendszer és a speciális páncélzat biztosítja, emellett nagyon sokoldalú, hiszen távirányított fegyvertoronnyal, éjjellátó kamerával és nehézgéppuskával van felszerelve - írták.
"Örömmel mondhatom, hogy értékes tapasztalatokat szereztünk a Gidrán harcjárművekkel kapcsolatban, nemcsak az üzemeltetés, hanem a gazdasági együttműködés és a védelmi beszerzés területén is. Emellett kiváló együttműködést ápolunk a Nurol Makina céggel, és célunk, hogy kapcsolatunkat kiterjesszük más török cégekre is" - mutatott rá Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
Gidrán harcjárművek az érkezésük napján a tatai az MH Klapka György 1. Páncélosdandár laktanyájában 2024. november 5-én. Ezen a napon 15 új Gidrán harcjármű és két Leopard 2A7HU harckocsi érkezett Tatára. MTI/Lakatos Péter
A Gidránéhoz hasonló szerepű harcjárművet hadiiparunk is gyárt: az első széria-gyártott Lynx KF41-es magyar színekben – wikipedia
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Az a neoliberális birodalmi szemlélet, amely ma jellemzi a brüsszeli „elit” magatartását, nem csak gátja a tagországok normális együttműködésének, hanem legfőbb ellensége az unió egészséges fejlődésének. Ezt a folyamatot sürgősen meg kellene állítani, mert félő, hogy hamarosan késő lesz – véli Bánó Attila.
Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, a KDNP elnöke Kőszegen tartott a minap lakossági fórumot, ahol többek között Orbán Viktor román elnökválasztásról tett kijelentéséről kérdezte a dollármédia egyik meghatározó orgánuma, a 444. A KDNP elnöke hangsúlyozta, hogy a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) mögött áll.
A jogállamiság követelménye az Európai Bizottság elnökére is vonatkozik. A szélsőséges Ursula von der Leyen azt hazudta, hogy Covid-sms-ei már elvesztek. Most fény derülthet a gigászi korrupcióra.