Magyarország változatlanul a béke, a biztonság és a normalitás szigete a vészterhes világban - jelentette ki Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Magyar Diaszpóra Tanács és a Magyar Állandó Értekezlet (Máért) ez évi ülésének résztvevői előtt szerda este, az Országház Vadásztermében mondott beszédében.
Kövér László, az Országgyűlés elnöke köszöntőt mond a Magyar Diaszpóra Tanács és a Magyar Állandó Értekezlet (MÁÉRT) 2024. évi ülése alkalmából tartott fogadáson az Országház Vadásztermében 2024. november 20-án. MTI/Kovács Attila
"Amíg hazánknak nemzeti kormánya van, addig önök a külhonban mindig számíthatnak az anyaországra, Magyarország pedig mindig számít önökre" - fogalmazott a házelnök.
Hangsúlyozta: Magyarországnak igaza volt és van abban, hogy "az Európai Unió a béke, demokrácia és jólét tervéből nem válhat a háború, diktatúra és elszegényedés valóságává, mert nem ez az európai emberek érdeke".
"Nekünk, magyaroknak, igazunk volt és van abban, hogy a nyugati világban rendszerváltozásra van szükség, vagyis az emberek érdekei ellen fordított és az emberek mellőzésére épített politikai rendszert le kell váltani" - tette hozzá Kövér László, hangsúlyozva, erre a rendszerváltozásra nyílt most esély az Egyesült Államokban, és hasonló rendszerváltozás érlelődik az Európai Unióban is.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ha ezeket a több tízmilliárd eurós összegeket úgy tudják osztogatni és költögetni, hogy közben az Unióban nem létezik audit, nincs számvevőszék és elszámoltatás, nem csoda, hogy minden „okvetetlenkedés”, ami az átláthatóságot és a transzparenciát szolgálná, az ő szemükben nemtelen támadás a „civil társadalom” ellen!
Ukrajnával szomszédos országként úgy látjuk, ha felveszik Ukrajnát az Európai Unióba, felveszik a háborút is – közölte a miniszterelnök hétfőn az EU parlamenti elnökeinek konferenciáján az Országházban.