Boldog huszadikat, Magyarország! címmel szeptember közepétől kommunikációs kampányt indít az Európai Bizottság az ország 20 éves uniós tagságának alkalmából - közölte a szervezet magyarországi képviselete hétfőn az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a kampány során egyéni történeteken keresztül mutatják be azokat a kedvező változásokat, amelyek Magyarország európai uniós tagságának köszönhetők.
A történeteket az erre a célra létrehozott honlapon, az Európai Bizottság különböző közösségimédia-csatornáin és óriásplakátokon ismerhetik meg az érdeklődők.
Hozzátették: a kampányt tévé- és rádióhirdetések is kiegészítik majd. A kampány a kültéri plakátok kihelyezésével hétfőn elindult, az árvízi veszélyhelyzetre tekintettel az évfordulót ünneplő tévéhirdetések vetítését későbbi időpontra halasztották - jegyezték meg.
A kommunikációs kampánnyal egy időben az Európai Bizottság magyarországi képviselete 19 vidéki és három budapesti helyszínen kültéri fényképkiállításokat is rendez, amelyeken minden vármegyéből, valamint a fővárosból egy-egy sikeres uniós fejlesztést mutatnak be nagyméretű képeken - közölték.
Magyarország 2004-ben egy szolidáris közösség tagjává vált, ahol vészhelyzetek esetén számíthat mind az uniós intézmények, mind a többi tagállam segítségére - hangsúlyozták a közleményben.
Példaként említették, hogy a jelenlegi árvízi védekező munkát a Kopernikusz műholdas rendszer segíti, és az EU további támogatást is kész nyújtani. Megemlítették, hogy az elmúlt években több árvízvédelmi projekt valósult meg uniós támogatással Magyarországon.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Nincs "A" és "B" kategóriájú magyar állampolgár, egy magyar nemzet, egy állampolgárság van - jelentette ki Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes a magyar állampolgársági törvény elfogadásának 15. évfordulója alkalmából tartott ünnepélyes eskütételen, csütörtökön a Parlamentben.
"Mi meg akarjuk védeni a magyar embereket, meg akarjuk védeni Európa gazdaságát, és nem szeretnénk, hogy az orosz-ukrán háború árát a magyar emberekkel fizettessék meg. Becslések szerint ugyanis csak az ukrán újjáépítés számlája 500 milliárd euró körül lenne, ha nem több. Ez tarthatatlan. Ilyen jellegű döntéseket nem szabad az emberek feje felett meghozni" - emelte ki Bóka János.
Az ukránok nem fogadják el, hogy Magyarországon a magyar emberek hozzanak döntést Ukrajna európai uniós csatlakozásáról, és végképp nem fogadják el, ha ez a döntés negatív, és ezért fenyegetőznek, zsarolnak és támadnak bennünket.