Az Európai Parlament volt spanyol alelnöke elleni gyilkossági kísérlet
2023. november 28. 14:42

Nemzetközi elfogatóparancsot adott ki kedden a spanyol központi büntetőbíróság Alejo Vidal-Quadras, az Európai Parlament volt alelnöke ellen három hete elkövetett madridi támadás feltételezett elkövetőjével szemben.

A hatóságok egy 37 éves, tunéziai származású francia férfit keresnek, aki számos bűncselekmény miatt szerepel a francia bűnügyi nyilvántartásban.
   
A spanyol rendőrség a múlt héten három embert vett őrizetbe, akiket azzal gyanúsítanak, hogy "logisztikai támogatást" nyújtottak a feltételezett merénylőnek.
   
A bíróság közülük egy brit állampolgárságú férfit előzetes letartóztatásba helyezett. Egy spanyol nemzetiségű férfi és egy nő korlátozó intézkedések mellett szabadlábon védekezhet a velük szemben indult eljárás során.
   
A nyomozást titkosították, mivel a hatóságok terrorista bűncselekményként vizsgálják az ügyet, tekintettel annak lehetőségére, hogy a gyilkossági kísérlet az iráni rezsimmel kapcsolatban álló szervezettől származhat.
   
Maga az áldozat tájékoztatta a rendőröket arról, hogy a száműzetésben élő iráni ellenzékkel, az Iráni Ellenállás Nemzeti Tanácsával (NCRI) fennálló kapcsolatai miatt akarhatták meggyilkolni.
   
Alejo Vidal-Quadrast otthona közelében, a nyílt utcán lőtte le egy bukósisakot viselő ismeretlen, aki társával motorral menekült el a merényletet követően.
   
Az áldozatot súlyos, de nem életveszélyes állkapocssérüléssel szállították kórházba, ahol megműtötték. Kéthetes kórházi kezelés után a múlt héten engedték haza.
   
Vidal-Quadras 1988 és 1996 között volt a katalán tartományi parlament tagja, és öt éven keresztül a konzervatív Néppárt (PP) helyi pártszervezetének vezetője. A kilencvenes évek végén három éven át a szenátusban képviselte a régiót, majd 15 évig az Európai Parlament képviselője és alelnöke volt. 2014-ben három hónapig a jobboldali Vox párt elnöki posztját töltötte be.

mti
Címkék:
  • Tiszta vizet a fejekbe!
    Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
MTI Hírfelhasználó