Gyengült csütörtök reggelre a forint
2023. szeptember 21. 08:13

Gyengült csütörtök reggelre a forint az előző esti jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.

Az eurót reggel hét órakor 384,71 forinton jegyezték az előző esti 383,14 forint után, a dollár jegyzése 361,80 forintra ment fel 357,25 forintról, a svájci franké pedig 401,93 forintra 399,23-ról.
   
Csütörtök reggeli jegyzésén a forint gyengébben áll a heti kezdésnél, 0,4 százalékkal az euró, 0,6 százalékkal a dollár és 0,3 százalékkal a svájci frank ellenében.
   
A hónap eleje óta is gyengült a forint, az euróval szemben 0,9 százalékkal, 2,9 százalékkal a dollár ellenében és 1,0 százalékkal a svájci frankkal szemben.
   
Az év eleji kezdésnél erősebben áll a forint, 3,7 százalékkal az euróval, 3,0 százalékkal a dollárral és 0,4 százalékkal a svájci frankkal szemben.

MTI
Címkék:
  • Tiszta vizet a fejekbe!
    Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
MTI Hírfelhasználó