A szankciókkal Magyarország évente elvesztett 6,5 milliárd eurót, összesen 20 milliárdot, és ha jön az amerikai elnök és békét teremt, akkor Oroszországot visszaintegrálják a világgazdaságba, és az a magyar gazdaságnak óriási lökést fog adni, "sokat nyerünk a békén".
2025. február 14. 09:49
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök interjút ad a Jó reggelt, Magyarország! című műsorban a Kossuth rádió óbudai stúdiójában 2025. február 14-én. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher
Ki kell törnünk az elszigeteltségből, egy konnektivitásra, kapcsolatokra építő külgazdaságot kell működtetnünk - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.
A kormányfő azt mondta, Európa "kapálózik", és "nem biztos, hogy túléli ezt a helyzetet", de nekünk Magyarországról kell gondolkodnunk, "a magyar érdek az első", ezért olyan gazdaságpolitikára van szükségünk, ami akkor is működik, ha az unió sikeres, és akkor is, ha nem.
Nem lehetünk kiszolgáltatva az európai gazdaságnak - fogalmazott Orbán Viktor, hangsúlyozva, "lehet olyan gazdaságpolitikát csinálni, ami az európai gyengélkedés, kapálózás okozta negatív hatásokat enyhíti, és más irányba nyit lehetőségeket".
Orbán Viktor rámutatott: szemben a több évszázada megszokottal, "a világ gazdasági jövőjét nem Európában írják", hanem Ázsiában, az arab világban, a felemelkedő országokban, Donald Trump sikere esetén az Egyesült Államokban.
Erre vártunk - kommentálta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken azt, hogy várhatóan tárgyalások kezdődnek az Egyesült Államok és Oroszország között az orosz-ukrán háború lezárásáról.
Orbán Viktor a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában úgy fogalmazott, erre tettük fel a tétjeinket, ebben bíztunk, ezt jósoltuk, erre rendezkedtünk be, erre építettük a magyar stratégiát, hogy a háború nem elhúzódik, hanem jön egy új amerikai elnök, és miután az európaiak bénának és bénultnak bizonyultak, átvágja ezt a gordiuszi csomót, békét akar és békét is teremt.
Hozzátette, a szankciókkal Magyarország évente elvesztett 6,5 milliárd eurót, összesen 20 milliárdot, és ha jön az amerikai elnök és békét teremt, akkor Oroszországot visszaintegrálják a világgazdaságba, és az a magyar gazdaságnak óriási lökést fog adni, "sokat nyerünk a békén".
Elmondta, hat témában, a béke kérdésben, a migráció ügyében, a zöldügyekben, a gender, a család és a kereszténység kérdésében a nyugat-európai gondolkodás egy nagyon gyors változáson megy keresztül, Európa ellenáll, Magyarország viszont mindig azt gondolta, amit Donald Trump amerikai elnök most mond.
Füllent a fősodor sajtó, amikor azt szajkózza: a tudósok nagy többsége szerint a széndioxod káros, az okozza a felmelegedést. A valóban neves tudósok épp az ellenkező véleményen vannak.
A Földön található hatalmas mennyiségű víz halmazállapot-változásainak köszönhetően működik a Föld-légkör rendszerben egy olyan természetes önszabályozó mechanizmus, amelynek a hatására kialakul a fizikailag lehetséges maximális üvegházhatás, amely tovább már nem növelhető, akármennyi széndioxidot bocsátunk ki.
A háborúpártiak és a békepartiak küzdelme nem más, mint a jéghegy csúcsa - Harrach Péter, a Magyar Kereszténydemokrata Szövetség elnöke a szervezet honlapján fejtette ki az orosz-ukrán háború mélységeiről a gondolatait.
A kormányfő szavai szerint az üt vissza, hogy a rendszerváltást követő években a magyar gazdaság nem volt elég erős ahhoz, hogy megtartsa a magyar kézen lévő kereskedelmi láncokat. Ezek külföldi kézen vannak, és őket csak profitjuk érdekli.
"Schäfer András valószínűleg agyrázkódást szenvedett, ahogy Nagy Zsolt is, mindkettőt ezért kellett lecserélni az orvosok tanácsára. Ha ehhez hozzávesszük Sallai Roland hiányzását, akkor kijelenthetjük, mi nem tudjuk ezeket a játékosokat könnyen pótolni, ahogy például a törökök a szintén sérült Merih Demiral esetében tették" - utalt arra Rossi, hogy a rivális kerete mélyebb.