Határmenti régiók: szerb-magyar együttműködés
Többek között olyan fontos témákat érintettek, mint a magyar-szerb határhelyzet javítása, közös infrastrukturális, mindenekelőtt a két ország közötti közlekedést segítő beruházások megvalósítása, kulturális és turisztikai együttműködés.
2025. február 13. 19:52

mti/Rosta Tibor

A DKMT Duna–Körös–Maros–Tisza-Euroregiós Fejlesztési Ügynökség által szervezett csütörtöki szegedi egyeztetésen szerbiai oldalról Maja Gojković, a Vajdaság tartományi kormány elnöke és Juhász Bálint, a vajdasági tartományi parlament elnöke által vezetett delegáció, magyar oldalról Csókási Eszter, a fejlesztési ügynökség ügyvezetője, Haág Zalán, a Csongrád-Csanád, illetve Mák Kornél, a Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlés alelnökei és munkatársaik vettek részt.

Többek között olyan fontos témákat érintettek, mint a magyar-szerb határhelyzet javítása, közös infrastrukturális, mindenekelőtt a két ország közötti közlekedést segítő beruházások megvalósítása, kulturális és turisztikai együttműködés, a klímaváltozás káros hatásainak, például a régiót sújtó aszálynak és vízhiánynak a kezelése, de számos terv fogalmazódott meg a határ menti együttműködés további lehetőségeinek fejlesztésére.

Minden ilyen – és ehhez hasonló – kezdeményezés élő bizonyítéka annak, hogy Magyarország és Szerbia között soha nem volt olyan jó a kapcsolat, mint jelenleg.

A tanácskozás után Maja Gojković megtekintette az ország egyik legimpozánsabb egyházi épületét, a szegedi dómot.

Gondola
Címkék:
  • Tiszta vizet a fejekbe!
    Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
MTI Hírfelhasználó