Ablonczy Balázs
-
2020. június 1. 14:15Bizalmi kérdés, szavahihetőnek tartjuk-e a történészt, amikor azt állítja: igyekszik sokoldalúan bemutatni a különféle élethelyzeteket. Ablonczy Balázst különösen foglalkoztatja, mi mindent fed el Trianon. Traumákról, tévhitekről, illúziókról is olvashatunk a napokban megjelent Ismeretlen Trianon című könyvében.Címkék:
-
2020. március 22. 11:09A történelmi Magyarország területén 1918 és 1921 között 13 kérészéletű államalakulat jött létre. Az egyik egy napig sem bírta, a másik fél éven keresztül kacérkodott az önállósággal. Némelyik csendben kimúlt, de olyan is akadt, amelyiket halálos áldozatok árán vertek le. Zömmel a határ menti vidékeken születtek efféle képződmények, de kiskunhalasi központtal is álmodtak önálló entitást.
-
2019. március 23. 12:31Másként alakul-e a magyar történelem, ha Kun Béláék 1919. március 21-én nem kaparintják meg a hatalmat Károlyi Mihálytól? Mitől vált divatossá a baloldali eszme az első világháború után az értelmiség körében is? A kérdésekre, a 133 nap előzményeire és eseményeire Ablonczy Balázs, Hatos Pál és Révész Tamás történészek adnak választ a Lugas kerekasztalánál.
-
2019. január 9. 11:19Nem hitt az elhasznált szavakban, vissza akart térni az eredeti jelentésükhöz, elmondani mindent az igazról és hamisról, ez volt a küldetése.
-
2017. február 8. 10:33Akadémiai kutatócsoport vizsgálja az 1920-as trianoni békeszerződés körülményeit, például az első világháború utáni katonai összeomlást.
-
2016. augusztus 5. 12:23Milyen etnikai változásokat indított el az első világháború Magyarországon? Kik voltak azok a vagonlakók?
-
00:45Schiffer András: Az ellenzék túlélő üzemmódban van
-
23:20Barley: Magyarország nélkül kell bevezetni az olajembargót
-
23:15Sorsfordító címmel nyílt virtuális családtörténeti kiállítás
-
23:05Francia miniszter: évtizedekig eltarthat Ukrajna uniós csatlakozása
-
22:10Balázs János lett a Music International Grand Prix győztese
-
21:55Autóklub: Nincs szakmai alapja a tervezett budapesti lezárásoknak
-
20:30NB II - bennmaradt a Csákvár és a Csaba - tabella
-
20:25Duda: júniusban az EU-nak "ki kell nyitnia az ajtaját" Ukrajna előtt
-
Orbán: magyarnak lenni jó!
Magyarnak lenni jó, a magyarság "egy olyan jegy, mint amilyen az anyajegy, letörölhetetlen" - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Néprajzi Múzeum új, városligeti épületének vasárnapi ünnepélyes átadóján, ahol arról is beszélt: a kormányoldal április 3-án megkapta a felhatalmazást, hogy teljes egészében megvalósítsa a Liget Budapest Projektet.
-
Az Európai Unióban csak a magyarokat védi rezsicsökkentés
Miközben számos uniós tagállamban brutális mértékben drágultak a rezsiköltségek az elmúlt egy évben, hazánkon kívül sehol nincs hatályban a rezsicsökkentéshez hasonló átfogó intézkedés a lakosság terheinek mérséklésére. Több országban megduplázódott a földgáz vagy az áram ára, de arra is van példa, hogy a korábbinál négyszer-ötször kell többet fizetni ezekért a tételekért – olvasható az Origó.hu cikkében.
-
Brüsszelben fordítva ülnek a lovon
A brüsszeli olajembargó gazdasági következményei a tagországok egy részét, köztük Magyarországot sújtanák.
