Menczer: A Tisza Párt összejátszik az ukrán titkosszolgálattal
2025. május 26. 17:09
Zsigmond Barna Pál hozzátette: minden eszközzel Magyarország ellen dolgozik a Tisza Párt, Ukrajna érdekében minden alkura kész. A magyar érdekeket árulják el, azt szeretnék, ha Magyarországon egy bábkormány lenne, egy olyan kormány, amely kiszolgálja Brüsszel érdekeit – fogalmazott az államtitkár, hangsúlyozva, a Voks 2025 arra ad lehetőséget, hogy a magyar emberek kiálljanak és kimondják a magyar érdeket.
A Dobrev–Tisza-paktumról kérdezte Menczer Tamás (Fidesz) az európai uniós ügyekért felelős minisztert, megemlítve, Brüsszelben azt a döntést hozták, hogy minden lehetséges eszközzel támogatják keleti szomszédunkat és „gyorspályán” történő csatlakozását az Európai Unióhoz. Hozzátette: Ukrajna el akarja vágni Európát az orosz nyersanyagoktól; s ha ez sikerül, az átlagos magyar villanyszámla összege a duplájára, a gázszámla három, három és félszeresére emelkedik, majd arról beszélt, Dobrev Klára maga beszélt arról, hogy Ukrajnát az EU-ban akarják látni, a Tisza Párt pedig olyan felmérést készített, amely szerint a magyarok többsége támogatja a szomszédos állam uniós tagságát.
„A főnökök, a górék Brüsszelben már megállapodtak Ukrajna támogatásáról, és ezt hajtják végre itt, Magyarországon a bábfigurák” – jelentette ki Menczer Tamás. Azt mondta, hogy a magyar kormány kizárólag a nemzeti érdek alapján jár el, ezért bíztatott mindenkit, hogy vegyen részt a Voks 2025-ön, és mondjon nemet Ukrajna uniós tagságára. Zsigmond Barna Pál, a tárca parlamenti államtitkára úgy nyilatkozott, az Ukrajna-pszichózis Brüsszelben tovább tart, a kormány viszont mindent megtesz a magyar érdekek képviseletéért. Ukrajna nem felel meg semmilyen csatlakozási feltételnek, és csatlakozása nem érdeke az európai embereknek, a magyar embereknek – fogalmazott, hozzátéve, a szomszédos állam esetében „nem értelmezhető, hogy mekkora a területe”, ugyanakkor uniós belépése hatalmas gazdasági tehertételt és biztonsági kockázatot jelentene.
Jelezte: Ukrajna uniós integrációja évente háztartásonként félmillió forintos terhet jelentene a magyaroknak, miközben az ország nem kapna kohéziós pénzeket és agrártámogatásokat. Szavai szerint az Ukrajna-pszichózis következő fázisa, hogy „Brüsszel meg akarja szüntetni a rezsicsökkentést”, amikor az orosz energiaimport felszámolását sürgeti. „Mondjuk el, hogy nekünk nem érdekünk Ukrajna uniós csatlakozása” – jelentette ki az államtitkár, szintén a Voks 2025-ön való részvételre bíztatva. A kérdésében szereplő támadásokról szólva Menczer Tamás kijelentette, „nem fogunk félrenézni, látjuk, mit csinálnak, és Magyarországot meg fogjuk védeni”. Hozzátette, „amikor a Tisza Párt összejátszik az ukrán titkosszolgálattal, és lejárató akciót, támadást indítanak Magyarország ellen, közösen, akkor nem lehet félrenézni.
Amikor Ruszin-Szendi Romulusz Dicsőség Ukrajnának! felkiáltással vett részt a NATO ülésein, Ukrajnát képviselte, és nem Magyarországot, akkor nem lehet félrenézni. És amikor Ruszin-Szendi Romulusz egy letartóztatott ukrán kémmel, az ukrán állampolgárral, Holló Istvánnal tartott és tart fenn a sajtóhírek szerint bizalmas kapcsolatot, akkor nem lehet félrenézni. Akkor sem lehet félrenézni, amikor Ruszin ukránokkal van kapcsolatban és ukrán telefonszámokat hívogat” – fogalmazott. Az államtitkár úgy reagált: minden eszközzel Magyarország ellen dolgozik a Tisza Párt, Ukrajna érdekében minden alkura készek.
A magyar érdekeket árulják el, azt szeretnék, ha Magyarországon egy bábkormány lenne, egy olyan kormány, amely kiszolgálja Brüsszel érdekeit – fogalmazott, hangsúlyozva, a Voks 2025 arra ad lehetőséget, hogy a magyar emberek kiálljanak és kimondják a magyar érdeket.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ha a cégek innovatívak szeretnének maradni, folyamatosan újabb és újabb eredményeket kell produkálni, mert ez az állandó gazdasági növekedés feltétele Az innováció nem valami elvont dolog, annak minden pillanatban át kell hatnia a cégek teljes működését - rögzíti Pakucs János.