Új információk kerültek napvilágra a Huszti-ikrekről
2025. február 10. 13:27
Semmi sem utal bármiféle bűncselekményre vagy arra, hogy a két nőn kívül bárki más is érintett lenne ebben a tragédiában – közölte pénteken egy rendőrségi forrás a Scottish Daily Expressnek. A 32 éves ikerpár sms-ben mondta fel mindenféle előzetes nélkül az albérletét, és többször is jártak annál a hídnál, ahol aztán utoljára látták őket. A lányok édesapja biztos benne, hogy az ikrek nem lettek öngyilkosok - írta meg a magyarnemzet.hu.

Mint korábban beszámoltunk róla, január 7-én tűnt el egy magyar ikerpár Skóciában, Aberdeen városában. Huszti Elizát és Henriettát sokáig nem találták. A 32 éves ikerpárt utoljára január 7-én, kedden hajnali 2 óra 12 perckor látták a város egyik főutcáján, a Market Streeten. A térfigyelő kamera felvétele szerint a testvérek ezután átkeltek a hídon, majd a folyó mentén sétáltak tovább. Hosszas, eleinte eredménytelennek tűnő keresés után a skót rendőrség bejelentette: megtalálták Henrietta holttestét, majd később újabb holttestre bukkantak, amelynek azonosítását megkezdték. A lányok édesapja biztos benne, hogy az ikrek nem lettek öngyilkosok. A 32 éves ikerpár sms-ben mondta fel mindenféle előzmény nélkül az albérletét, és többször is jártak annál a hídnál, ahol aztán utoljára látták őket. Úgy hiszem, az sms-t sem ők küldték a főbérlőjüknek, hanem valaki más vagy mások, akik elcsalták, elrabolták a gyerekeimet. Valahol azt olvastam, hogy az eltűnésük idején az ott élők sikolyokat hallottak a folyó felől. Talán az ő sikolyaikat – mondta a lányok édesapja korábban.

Megszólalt a skót rendőrség

A két testvér halálát vizsgáló nyomozók kategorikusan kizárták harmadik fél érintettségét. Pénteken egy rendőrségi forrás a Scottish Daily Express-nek azt mondta: Semmi sem utal bármiféle bűncselekményre vagy arra, hogy a két nőn kívül bárki más is érintett lenne ebben a tragédiában. Bár minden lehetséges forgatókönyvet megvizsgáltak, kezdettől fogva kijelentették, hogy szerintük ez kizárólag egy eltűnt személy ügy. A nővérek január 7-én, hajnali 2 óra 12 perckor küldték az üzenetet a főbérlőjüknek, hogy elköltöznek, és nem térnek vissza a lakásba. A főbérlő másnap megjelent, és sok holmijukat még mindig ott találta, köztük Eliza telefonját is. Az sms küldésére használt mobiltelefon már nem volt csatlakoztatva a hálózathoz, ezért a rendőrség nagyszabású keresést indított. Hetekig fésülték át a jeges Dee folyót, de nem találták a nővérek nyomát, végül lefújták a keresést.

magyarnemzet.hu
Címkék:
  • A klímavédelem árnyékos oldala
    Ha összeszámoljuk az Interneten hozzáférhető ilyen és hasonló nyilatkozatokat, legalább 50 ezer név szerint azonosítható tudós szerint a hivatalos klíma elmélet tudományosan megalapozatlan. Ha pedig ez jelenti a 3% törpe kisebbséget, akkor a 97% konszenzusos többség létszáma legalább másfél millió. Vajon kik lehetnek? Vajon miért vonultak illegalitásba?
  • Tiszta vizet a fejekbe!
    Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
  • A papíralapú szavazatok száma meghaladta a 2 milliót a Voks 2025 szavazáson
    "Azt már most jelenthetem, hogy a beérkezett, papíralapú szavazatok száma átlépte a 2 milliót, egész pontosan 2 millió 13 ezernél áll a számláló és ehhez jön még közel negyedmillió online szavazat" - sorolta az eddigi eredményeket a kormányfő.
  • Irán visszalőtt Amerikának - Videó
    Az iráni fegyveres erők közlése szerint "pusztító és hatalmas erejű" rakétacsapást mértek a katari al-Udeid bázisra válaszul az "amerikai agresszióra". A közlemény szerint az Egyesült Államok térségbeli támaszpontjai nem erőt, hanem "óriási gyengeséget jelentenek, és folyamatos gondot okoznak az amerikai háborús uszító rezsimnek".
  • Szijjártó Péter: Meg fogjuk őrizni Magyarország békéjét és biztonságát
    A kormány a jelenlegi rendkívül bizonytalan nemzetközi környezetben is meg fogja őrizni Magyarország békéjét és biztonságát, ahogyan tette ezt az eddigiekben is, a migrációs krízis, a koronavírus-járvány és az ukrajnai háború során – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
MTI Hírfelhasználó