1,3 millió forintos havi juttatást kap a Magyar Honvédségtől Ruszin-Szendi Romulusz
2025. július 3. 15:34
Még mindig kap fizetést a Magyar Honvédségtől a Tisza Párt szakpolitikusa, Ruszin-Szendi Romulusz tábornok - írta az Index csütörtökön.
A portál információi szerint a korábbi vezérkari főnök számára honvédelmi szolgálati juttatás, illetve önkéntes tartalékos szolgálati jogviszony címén jelenleg is folyósítanak egy körülbelül 1,3 millió forintos összeget.
A csütörtökön megjelent cikkben egyebek mellett arról írnak, hogy az esettel kapcsolatban kérdéseket tettek fel a Tisza Párt biztonságpolitikai szakértőjének, akinek nevében a Tisza Párttól sajtókapcsolatok aláírással érkezett válasz.
Ebben azt írták:
Ruszin-Szendi Romulusz csak a részére a jogszabályok alapján járó juttatásban részesül. A cikk szerint a levélben még azt is fontosnak tartották megjegyezni, hogy a magyar Honvéd Vezérkar valaha volt legfiatalabb vezetője szakértőként segíti a Tiszát.
Az Index cikkében kiemelik, Ruszin-Szendi Romulusz az utóbbi hónapokban több súlyos botrány főszereplőjévé vált, a nyilvánosságra került ügyek egyszerre érintenek közpénzfelhasználást, hatalommal való visszaélést és több, politikailag kényes kérdést.
Felidézik, hogy a legnagyobb visszhangot kiváltó eset a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) június végi jelentése nyomán robbant ki, mely szerint az akkori vezérkari főnök 2022-ben a Honvédkórházban esztétikai zsírleszíváson esett át, a műtét költségeinek mintegy 1,2 millió forintos részét pedig nem ő, hanem a kórház - vagyis az állam - állta.
A beavatkozást ráadásul egy másik személy társadalombiztosítási száma alatt rögzítették a rendszerben, hogy ne lehessen azonosítani a tényleges kedvezményezettet.
Ruszin-Szendi elismerte a műtét tényét, ugyanakkor tagadta a szabálytalanságokat és az ügy nyilvánosságra hozatalát karaktergyilkossági kísérletként értékelte - olvasható az Index cikkében, amelyben hozzáfűzik, hogy ezen ügy mellett a volt vezérkari főnökkel kapcsolatban már korábban is napvilágot láttak vitatható esetek.
Februárban derült ki, hogy közel 928 millió forintból építtetett magának szolgálati rezidenciát Dunakeszin, amely a megszokottnál jóval fényűzőbb - többek között masszázsmedencét is tartalmaz - jelzi a portál.
Mint írták, az ingatlanfinanszírozás mértéke erősen megkérdőjelezhető és felveti a túlárazás gyanúját is, ugyanakkor hivatalos büntetőeljárás eddig nem indult az ügyben.
A cikkben felidéznek egy másik nagy port kavart ügyet, az úgynevezett helikopterezést is, amikor Ruszin-Szendi Romulusz rendszeresen igénybe vette a honvédség légi eszközeit nem hivatalos ügyekre. Egy ebesi lakos beszámolója szerint a volt vezérkari főnök több alkalommal helikopterrel látogatta meg feleségét, míg egy másik forrás szerint a volt vezérkari főnök többször is a honvédség helikopterével utazott labdarúgó-mérkőzésekre - emlékeztet az index.hu-n megjelent cikk szerzője.
A cikkben azt írják, hogy a botrányok politikai vetülete is erős. A kormányzat szerint ugyanis a volt vezérkari főnök többször képviselt ukránbarát álláspontot NATO-üléseken, például a "Szlava Ukrajini!" köszöntés használatával, ami nemzetbiztonsági kockázatot jelenthetett. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy az orosz-ukrán háború kitörése után négy NATO-vezérkarfőnöki ülésen vett részt, ahol következetesen eltért a számára kiadott mandátumtól, a Honvédelmi Minisztérium vizsgálata pedig különösen súlyos megállapításként rögzítette, hogy a tábornok az ülésekről készített jelentéseiben olyan elemeket is feltüntetett, amelyeket valójában nem mondott el - ismertette az Index cikke, hozzátéve, hogy így a feletteseit és a kormányzatot félrevezetve azt a látszatot keltette, hogy a NATO-üléseken a magyar mandátumnak megfelelően járt el.
A cikk szerzője emlékeztetett arra, hogy Ruszin-Szendi Romulusz ezeket a vádakat határozottan visszautasította, a vele szembeni fellépést pedig politikai boszorkányüldözésnek nevezte.
A volt vezérkari főnök állítja: egyik ügyben sem követett el jogsértést, nem indult ellene büntetőeljárás és véleménye szerint a kormány politikai eszközként használja fel ellene egészségügyi és katonai múltját - áll az index.hu portálon elérhető cikkben.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
A Fidesz jelentős előnnyel rendelkezik a fővároson kívül (46 százalék) a Tisza Párttal (38 százalék) szemben. Ez a kormánypárti fölény a községekben (57 százalék) a legnagyobb, ahol Magyar Péter pártját a szavazók kevesebb mint harmada (32 százalék) támogatja. A Tisza Párt szavazói leginkább a nagyobb városokban koncentrálódnak - derül ki a Nézőpont Intézet friss közvélemény-kutatásából.
Jövő heti plenáris ülésének hétfői munkanapán vitát tarthat, csütörtökön pedig szavazhat az Európai Parlament Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke ellen beadott bizalmatlansági indítvány ügyében - közölte az RTBF belga közszolgálati rádió és televízió internetes oldalán szerdán.