Simicskó István: Hiánypótló rendszert építettünk fel a kadétképzéssel
A kereszténydemokrata politikus rögzítette: a legfőbb cél, hogy a fiatalok szeressék a hazájukat, kötődjenek a szülőföldhöz. Ennek az érzésnek az erősítése nagy feladat, és ebben közreműködik a Honvédelmi Sportszövetség.
2025. július 11. 10:28
kdnp.hu
Folyamatosan bővül a kadétképzés, már több mint százhatvan középiskola kötött szerződést a Magyar Honvédséggel, hiánypótló rendszert építettünk fel – hangsúlyozta a Kereszténydemokrata Néppárt frakcióvezetője, a Honvédelmi Sportszövetség elnöke csütörtökön a szolnoki repülőtéren, a honvéd kadét ejtőernyős táborban.
Dr. Simicskó István újságíróknak felidézte, hogy a kadétképzést 2017-ben indították útjára három középiskolával, akkor hozták létre a Honvédelmi Sportszövetséget is. „Az elmúlt évek során igyekeztünk felépíteni azt a rendszert, amely szerintem hiánypótló, a kadétprogram sikertörténet, most közel tizenötezer kadétunk van” – fogalmazott.
Hozzáfűzte, a legfőbb cél, hogy a fiatalok szeressék a hazájukat, kötődjenek a szülőföldhöz. Ennek az érzésnek az erősítése nagy feladat, és ebben közreműködik a Honvédelmi Sportszövetség.
Ha valaki szereti a hazáját, amikor azt veszély fenyegeti, igyekszik megvédeni – mondta a kereszténydemokrata politikus, kiemelve, a program erre a szellemiségre épül, ugyanakkor a fiatalok olyan többletképességeket is szereznek, amit máshol nem tudnának.
facebook
Számos honvédelmi tábort szerveznek, amelyeken belül speciális képzések vannak, Szolnokon például hagyomány az ejtőernyőzés és a repülés – folytatta Dr. Simicskó István. Megjegyezte, új elem a pilótaképzés. Az idén hatszáz gyerek vesz részt a Honvédelmi Sportszövetség táboraiban, Szolnokon három turnusban összesen hatvan fiatal – közölte.
Kitért arra: segítik a honvédség munkáját, hiszen a kadétok különleges műveleti képességeket is elsajátítanak, és az utókövetés adatai szerint minden második fiatal, aki a kadétképzésben végez, a katonai hivatást választja.
facebook.
A Honvéd Kadét Ejtőernyős Program a Magyar Honvédség számára utánpótlás bázist teremt. A résztvevők az elméleti és gyakorlati képzését követően vizsgát is tesznek.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, a környékbeli gazdák és önkormányzatok nevében mondott köszönetet a kormányzati és szakmai erőfeszítésekért, amelyek lehetővé tették a „Vizet a tájba” program megvalósítását. Mint fogalmazott, az elmúlt évtizedek feszült várakozása után végre megszületett az a szakmai és költségvetési döntés, amelynek köszönhetően „újra élhet” a Homokhátság.
"Ez feljogosít talán bennünket arra, hogy kerüljük az óvatoskodó megfogalmazást, amit a híradásokban láttam. Nem meghalt, meg kényszersorozás következtében. Agyonverték. Tehát agyonvertek egy magyar állampolgárt, ez a helyzet. És ez egy olyan ügy, amit ki kell vizsgálnunk" szögezte le a kormányfő.
Az egyik legnemesebb magyar hagyomány a Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok. Ez a ma negyvenedszer kezdődő háromnapos rendezvény a közép-európaiság 1335-ös - első - megnyilvánulásának ünnepe. A híres, Károly Róbert-i királytalálkozót idézi fel.