Latorcai Csaba: A kormány számára a vidék érték, a DK számára nevetséges
Móring József Attila, somogy vármegye országgyűlési képviselője intézett kérdést Dr. Navracsics Tibor közigazgatási és területfejelsztési miniszterhez, hogy a kormány milyen lépéseket tesz a Somogy vármegyei vidék fejlesztése érdekében. Az országgyűlésben Latorcai Csaba válaszolt a kérdésre. A parlamenti államtitkár hangsúlyozta, hogy képviselő úr választókörzetében is számos beruházás valósult meg az elmúlt években, de Barkóczi Balázs, a Demokratikus Koalíció képviselője, nem éppen demokratikus módon bekiabált és nevetségesnek nevezte, hogy a kormány minden korábbinál több pénzzel támogatja a települések fejlődését, a vidék megerősödését.
2025. március 24. 20:20

Csak Somogy 3. számú választókerületébe sok milliárd forint érkezett

Kiemelten fontosnak tartom, hogy a Tisztelt Ház előtt megemlítsem a választókerület településein elért közös eredményeinket. Somogy a hagyományok, a kultúra és a közösségi összetartozás egyik központja is, ezért fejlesztése kiemelten fontos - jegyzi meg Móring József Attila, Somogy vármegye 3. számú választókerületének országgyűlési képviselőjeként a Dr. Navracsics Tibor, közigazgatási és területfejlesztési miniszterhez benyújtott kérdésnél.
 
Majd részletezi, hogy milyen fejlesztések valósultak meg eddig. Ebből megtudjuk, hogy
  • 158 millió forintból megvalósulhatott a balatonszentgyörgyi Művelődési Ház felújítása a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretin belül,
  • tavaly nyáron új faluházat avattak Somogysárdon 300 millió forint pályázati forrásból,
  • a közlekedés és infrastruktúra fejlesztése terén a 2014-20-as fejlesztési időszakban komoly vasút és útfejlesztések történtek több mint 100 milliárd forintból, amelyek a képviselő választókerületét is érintették,
  • valamint közel 2 milliárd forint értékben fejlődhetett Balatonlelle, Balatonboglár, Marcali és Lengyeltóti a zöld városok kialakítását célzó projektek által.

"Tudjuk, hogy a DK utálja a vidéki embereket, de türtőztessék magukat!"

A "Milyen további lépéseket tesz a kormány a Somogy vármegyei vidék fejlesztése érdekében?" című kérdésre Latorcai Csaba parlamenti államtitkár válaszolt, de Barkóczi Balázs, a Demokratikus Koalíció képviselője, megzavarva a felszólalást, nem éppen demokratikus módon bekiabált és nevetségesnek nevezte, hogy a kormány minden korábbinál több pénzzel támogatja a települések fejlődését, a vidék megerősödését, hogy Móring József Attila kereszténydemokrata képviselő választókerületében is számos beruházás valósult meg az elmúlt években.

A DK-s politikusra az ülést vezető elnöknek kellett rászólnia.

A folytatásban Latorcai Csaba sajnálatos dolognak nevezte, hogy a DK képviselői számára ezek nevetséges projektek, de jelezte, hogy az ott élők megélhetése múlik ezen beruházásokon.
"Tudjuk, hogy a DK utálja a vidéki embereket, de türtőztessék magukat!" - intette csendre a DK-s politikusokat a KDNP ügyvezető alelnöke.
Majd sorolni kezdte:
  • Lengyeltótiban az EFOP-nak köszönhetően 80 millió forintból a fiatalok helyben maradását bérlakások kialakításával és felszerelésével kívántuk vonzóbbá tenni. A DK szerint ez nevetséges. 
  • A Top Plusz keretén belül több mint 13 milliárd forint értékben kötöttünk támogatási szerződéseket, amelyekből a legjelentősebbek a települések élhetőségét növelő projektet. Ez a DK szerint nevetséges!
  • Balatonlellén a TOP Plusz keretein belül 811 millió forintból valósul meg csapadékvíz elvezetés, zöldterületek újulnak meg. Ez a DK szerint nevetséges. 
  • A kormány minden korábbinál több pénzzel támogatja a települések fejlődését, a vidék megerősödését. Ez a DK szerint nevetséges. 

Egy kiegyensúlyozott fejlesztéspolitika megvalósulásához szükség van arra is, hogy ne csupán a falvakat és a városokat fejlesszük, hanem a járások egészét is. Ezért hirdettük meg a Versenyképes Járások Programot. Úgy látszik, a DK szerint ez is nevetséges! A kormány számára a vidék érték, a DK számára nevetséges - mutatott rá Latorcai Csaba.
 
A parlamenti államtitkár felszólalása zárásaként, Móring József Attila irányába jelezte, hogy bíznak abban, hogy vele továbbra is tudják folytatni az együttműködést a vidék felzárkózása érdekében.
Gerzsenyi Krisztián
  • Áder János: most zajlik a hatodik tömeges kihalási hullám a Föld történetében
    Most zajlik a hatodik tömeges kihalási hullám a Föld 4,5 milliárd éves történetében - jelentette ki Áder János volt köztársasági elnök, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke szerdán Orosházán, a Táncsics Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium diákjainak a biodiverzitásról tartott előadásában.
  • Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
    Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát - jelentette ki a nem hivatalos EU-csúcs előtt Orbán Viktor miniszterelnök újságírói kérdésekre válaszolva szerdán Koppenhágában.
  • Szent István Intézet: A határtalan gyűlöletnek véget kell vetni!
    Nehéz nem felfedezni a közös mintázatot Charlie Kirk meggyilkolásában, Semjén Zsolt alaptalan rágalmazásában és a Reisz Pál atya által elszenvedett templom-ostromban – írja a Szent István Intézet kutatási igazgatója az intézet közösségi oldalán megjelent, Határtalan gyűlölet című publicisztikájában. Nádor Koppány Zsombor hangsúlyozza: eljött az ideje, hogy Európa pluralitását ne csak a keresztények ismerjék fel és ismerjék el, hanem a keresztény hitet és követőit 300 éve forradalmi türelmetlenséggel támadó polgártársaink is.
MTI Hírfelhasználó