Hazánkat nyíltan és durván megfenyegették az ukránok
Az ukránok nem fogadják el, hogy Magyarországon a magyar emberek hozzanak döntést Ukrajna európai uniós csatlakozásáról, és végképp nem fogadják el, ha ez a döntés negatív, és ezért fenyegetőznek, zsarolnak és támadnak bennünket.
2025. június 11. 21:30
A Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (j) és Irakli Kobakhidze georgiai miniszterelnök (b) a második magyar-georgiai kormányzati csúcstalálkozót követő aláírási ceremónián és sajtótájékoztatón a Karmelita kolostorban 2025. június 11-én. MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Fischer Zoltán
Magyarországot nyíltan és durván megfenyegették az ukránok - jelentette ki a miniszterelnök szerdán Budapesten, miután a második magyar-georgiai kormányzati csúcstalálkozó keretében hivatalában fogadta Irakli Kobakhidzét, Georgia miniszterelnökét.
Orbán Viktor Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden megjelent interjújára reagálva hangsúlyozta: az ukránok nem fogadják el, hogy Magyarországon a magyar emberek hozzanak döntést Ukrajna európai uniós csatlakozásáról, és végképp nem fogadják el, ha ez a döntés negatív, és ezért fenyegetőznek, zsarolnak és támadnak bennünket.
Azt javasoljuk az ukrán elnöknek, hogy fenyegetőzés és zsarolás helyett mondjon köszönetet a magyaroknak - jegyezte meg.
Georgiáról szólva azt mondta, az ő kormányuk is támadásoknak van kitéve Brüsszelből azért, mert a béke oldalán áll, nem akarja, hogy belekeverjék őket egy háborúba, kiáll a szuverenitásuk mellett, és büszkén mondja, hogy nekik a saját hazájuk az első.
Magyarország kiáll Georgia szuverenitása mellett, nemcsak a kétoldalú kapcsolatokban, de az európai színpadon is. Átérezzük a helyzetüket, valójában igazi patrióta hősöknek tekintjük a mai vendégeinket, élükön a miniszterelnökkel - fogalmazott Orbán Viktor.
A sajtótájékoztató előtt a két miniszterelnök közös nyilatkozatot, a két kormány tagjai több együttműködési megállapodást írtak alá.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
Jövő heti plenáris ülésének hétfői munkanapán vitát tarthat, csütörtökön pedig szavazhat az Európai Parlament Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke ellen beadott bizalmatlansági indítvány ügyében - közölte az RTBF belga közszolgálati rádió és televízió internetes oldalán szerdán.
A város költségvetése lyukasabb, mint egy Balaton-parti szúnyogháló, de Karácsony Gergelyt ez sem érdekli - fogta magát, és lelépett. Mert ha valamit igazán tud, az az, hogyan kell elbújni, amikor felelős döntést kéne hozni - írta közösségi oldalán Latorcai Csaba közigazgatási és területfejlesztési miniszterhelyettes.
A korrupt brüsszeli szélsőség, miután a saját zsebét megtömte, a szorgalmas magyar gazdákat a szegénységbe akarja taszítani. A kormány ellenáll a hungarofób - tehát rasszista - EU-támadásoknak.