A gazdák továbbra is ingyen kapják a vizet, bármit is gondol erről Brüsszel
A korrupt brüsszeli szélsőség, miután a saját zsebét megtömte, a szorgalmas magyar gazdákat a szegénységbe akarja taszítani. A kormány ellenáll a hungarofób - tehát rasszista - EU-támadásoknak.
2025. július 2. 13:18

A miniszterelnök - mti

A kormány továbbra is ingyen adja a vizet a gazdáknak, bármit is gondol erről Brüsszel - közölte a miniszterelnök szerdán.

Orbán Viktor a Facebook-oldalán azt írta, forró nyár elé nézünk, de az előkészületeket időben megkezdték. Májusban alakult meg az aszályvédelmi operatív törzs, reggel pedig meghallgatta a jelentésüket - tette hozzá.


A miniszterelnök tájékoztatása szerint a májusi esős időszakot felhasználva ezer ember dolgozott azon, hogy - eddig - egyharmadnyi Balaton vizét tárolják és juttassák el az aszállyal sújtott területekre.

"Brüsszel persze megtámadta a magyar kormányt, amiért ingyen adja a vizet a magyar gazdáknak. Nem engedünk a nyomásnak, nem hagyjuk magunkat, ezért a vizet a gazdáknak továbbra is ingyen fogjuk adni, bármit is gondol erről Brüsszel" - hangsúlyozta Orbán Viktor.

A kormányfő azt írta, a munkát folytatják, a kormány nemcsak nyáron, ősszel is folytatja a vízpótlási munkákat az aszállyal sújtott területeken. Nekünk Magyarország az első! - zárta bejegyezését Orbán Viktor.

MTI
  • Zelenszkijnek a végét jelentené – minden szempontból – a béke
    Ukrajna keleti határán egy atomhatalom hadserege sorakozott fel, és állt ott hónapokig, Zelenszkij ekkor csak hergelte Putyint. Mintha akarta volna, hogy elinduljon az orosz támadás. Mintha ez lett volna a – valahonnan kapott – feladata.
  • Továbbra is zéró szinten a hazai klubfutball
    Kifejezetten örülni kellene annak, hogy nemzetközi kupameccs előtt hazai bajnokin gyakorolhat az együttes. A nemzetközi meccs a fontosabb, azaz a hazai bajnokit jelentős részben gyakorlásnak, taktika kipróbálásának lehetne tekinteni.
MTI Hírfelhasználó