Migránsok - Erősödik a magyar álláspont támogatottsága
Bakondi György azt mondta, 2015 óta jelentősen megváltozott az európai emberek migrációval kapcsolatos álláspontja. A bevándorlást ellenző politikai erők eddig elképzelhetetlen mértékben előretörtek a választásokon.
2025. március 2. 08:31
Fotó: MTI

mti

Nemzetközi szinten is változik a hozzáállás az illegális bevándorláshoz, a magyar kormány álláspontjának Európa-szerte erősödik a támogatottsága - jelentette ki a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában.

Bakondi György azt mondta, 2015 óta jelentősen megváltozott az európai emberek migrációval kapcsolatos álláspontja. A bevándorlást ellenző politikai erők eddig elképzelhetetlen mértékben előretörtek a választásokon.

A különböző közvélemény-kutatások is azt mutatják - például Németországban -, hogy a lakosság párthovatartozástól függetlenül úgy gondolja, változtatni kell a migrációs politikán. Az emberek 70 százaléka szerint meg kell állítani a korlátlan beáramlást, az ellátás kontroll nélküli biztosításával szakítani kell, őrizni kell a határokat, és azokat, akik nem kaptak politikai menedékjogot, ki kell toloncolni az országból - tudatta a főtanácsadó.

Németország mellett ez a helyzet Hollandiában, Svédországban, Belgiumban, Franciaországban, Olaszországban és Ausztriában is. A tagállami szinten bekövetkező változások megjelenése a Európai Tanácsban kihatással lesz az Európai Bizottságra, és előbb utóbb az európai parlamenti döntéshozatalra is
- jelentette ki Bakondi György.

Nem igazolódott a Soros-szervezetek által képviselt ideológiai megközelítés, mely szerint az illegális bevándorlás jó dolog, a többszínűség, a beözönlő tömeg jó hatással lesz a gazdaságra, a társadalomra, a fejlődésre. A gázolásos merényletek, a géppisztolyos támadások, a súlyos késelések, a tömeges nők elleni erőszak, a no-go zónák kialakulása miatt az európaiak veszélyben érzik eddigi békés életüket. Hozzátette: az emberek sürgős intézkedéseket követelnek.

A főtanácsadó felhívta a figyelmet arra, hogy a lengyel kormány - amely az utóbbi időszakban igyekezett az uniós irányvonalhoz illeszkedni - kijelentette, nem hajtja végre a migrációs paktumot. Hollandia is kivételt kért. A magyar kormány leszögezte, a nemzeti érdekből indul ki, nem fogad be ismeretlen identitású bevándorló tömegeket.

Kifejtette, a határvédelem ügyében kettős mércét alkalmaznak. Míg Magyarországot megbüntették, a lengyel-fehérorosz, a görög-török, a bolgár-török határon épült kerítésrendszer kialakításához jelentős európai uniós támogatást biztosítottak.

Ugyanakkor számos olyan ország van, amely visszaállította az ellenőrzést a belső határokon, ezzel a schengeni térség veszélybe kerül. Ezért szükség van a 2015 óta követett politika és a tavaly "erőszakosan áttolt" migrációs paktum végiggondolására, és annak felismerésére, hogy a belső biztonság kulcsa a külső határ őrizete.

A főtanácsadó közölte, jelentősen növekszik a görög szigetekre érkező illegális bevándorlók száma. Ráadásul már nemcsak Törökországból, hanem Líbiából is jönnek. A migránsok a szigetekről hamar átkerülnek a kontinentális Görögországba, és megjelennek a balkáni útvonalon.

Tavaly a szerb és a magyar rendőrség közös akciósorozatának köszönhetően sikerült kiszorítani az embercsempész-csoportokat a magyar határ térségéből. A migráció főként Bosznia, Horvátország, Szlovénia, Olaszország felé irányult. Ez megváltozott, tavaly az első két hónapban 530 határsértőt fogtak el, idén már 3 ezret - tudatta. Hozzátette: ez a nagyságrendi növekedés feltehetően a tavaszi, nyári időszakban is fennmarad.

MTI
  • Tiszta vizet a fejekbe!
    Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
  • A lapátos főpolgármester „behívta az oroszokat"
    Ennek az árulkodó levélnek a tartalma pontosan tükrözi, hogyan képzelik a Karácsony-félék a demokratikus intézmények működését, a demokrácia mibenlétét. Ők, akik éjjel-nappal a mindennek a mindentől való függetlenségét és átláthatóságát ragozzák, arra kérik az Európai Bizottság vezetőjét, hogy lépjen fel az átláthatóság ellen, „szóljon oda az Európai Bíróságnak”. Vagyis utasítgassa.
  • Kalasnyikovokkal a lőtéren
    Drót László elmondta: a lövész-szakfelkészítés során az önkéntes tartalékos katona elsajátítja azokat az ismereteket, amelyekben egy gyalogos lövésznek jártasnak kell lennie. Hozzátette: a felkészítés elsődleges célja, hogy a tartalékos katonáknak lehetőségük legyen összetettebb kiképzéseken részt venni.
  • Orbán Viktor Washingtontól és Moszkvától várja a háború lezárását
    Orbán Viktor a Tiranában, az Európai Politikai Közösség tanácskozásán pénteken rögzített interjúban rámutatott: egy orosz-ukrán tárgyalás sosem fogja lezárni ezt a háborút.
MTI Hírfelhasználó