Migránsok - Erősödik a magyar álláspont támogatottsága
Bakondi György azt mondta, 2015 óta jelentősen megváltozott az európai emberek migrációval kapcsolatos álláspontja. A bevándorlást ellenző politikai erők eddig elképzelhetetlen mértékben előretörtek a választásokon.
2025. március 2. 08:31
Fotó: MTI

mti

Nemzetközi szinten is változik a hozzáállás az illegális bevándorláshoz, a magyar kormány álláspontjának Európa-szerte erősödik a támogatottsága - jelentette ki a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában.

Bakondi György azt mondta, 2015 óta jelentősen megváltozott az európai emberek migrációval kapcsolatos álláspontja. A bevándorlást ellenző politikai erők eddig elképzelhetetlen mértékben előretörtek a választásokon.

A különböző közvélemény-kutatások is azt mutatják - például Németországban -, hogy a lakosság párthovatartozástól függetlenül úgy gondolja, változtatni kell a migrációs politikán. Az emberek 70 százaléka szerint meg kell állítani a korlátlan beáramlást, az ellátás kontroll nélküli biztosításával szakítani kell, őrizni kell a határokat, és azokat, akik nem kaptak politikai menedékjogot, ki kell toloncolni az országból - tudatta a főtanácsadó.

Németország mellett ez a helyzet Hollandiában, Svédországban, Belgiumban, Franciaországban, Olaszországban és Ausztriában is. A tagállami szinten bekövetkező változások megjelenése a Európai Tanácsban kihatással lesz az Európai Bizottságra, és előbb utóbb az európai parlamenti döntéshozatalra is
- jelentette ki Bakondi György.

Nem igazolódott a Soros-szervezetek által képviselt ideológiai megközelítés, mely szerint az illegális bevándorlás jó dolog, a többszínűség, a beözönlő tömeg jó hatással lesz a gazdaságra, a társadalomra, a fejlődésre. A gázolásos merényletek, a géppisztolyos támadások, a súlyos késelések, a tömeges nők elleni erőszak, a no-go zónák kialakulása miatt az európaiak veszélyben érzik eddigi békés életüket. Hozzátette: az emberek sürgős intézkedéseket követelnek.

A főtanácsadó felhívta a figyelmet arra, hogy a lengyel kormány - amely az utóbbi időszakban igyekezett az uniós irányvonalhoz illeszkedni - kijelentette, nem hajtja végre a migrációs paktumot. Hollandia is kivételt kért. A magyar kormány leszögezte, a nemzeti érdekből indul ki, nem fogad be ismeretlen identitású bevándorló tömegeket.

Kifejtette, a határvédelem ügyében kettős mércét alkalmaznak. Míg Magyarországot megbüntették, a lengyel-fehérorosz, a görög-török, a bolgár-török határon épült kerítésrendszer kialakításához jelentős európai uniós támogatást biztosítottak.

Ugyanakkor számos olyan ország van, amely visszaállította az ellenőrzést a belső határokon, ezzel a schengeni térség veszélybe kerül. Ezért szükség van a 2015 óta követett politika és a tavaly "erőszakosan áttolt" migrációs paktum végiggondolására, és annak felismerésére, hogy a belső biztonság kulcsa a külső határ őrizete.

A főtanácsadó közölte, jelentősen növekszik a görög szigetekre érkező illegális bevándorlók száma. Ráadásul már nemcsak Törökországból, hanem Líbiából is jönnek. A migránsok a szigetekről hamar átkerülnek a kontinentális Görögországba, és megjelennek a balkáni útvonalon.

Tavaly a szerb és a magyar rendőrség közös akciósorozatának köszönhetően sikerült kiszorítani az embercsempész-csoportokat a magyar határ térségéből. A migráció főként Bosznia, Horvátország, Szlovénia, Olaszország felé irányult. Ez megváltozott, tavaly az első két hónapban 530 határsértőt fogtak el, idén már 3 ezret - tudatta. Hozzátette: ez a nagyságrendi növekedés feltehetően a tavaszi, nyári időszakban is fennmarad.

MTI
  • Tiszta vizet a fejekbe!
    Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
  • Előre megírt „reagálások" - lusta ellenzék
    A jelenség rámutat a jelenlegi ellenzék politikai tevékenységének alacsony színvonalára. Akik bérmunkában szolgálnak idegen érdekeket, azoktól nem várható hitelesség, nem várható jobbító szándékokat tükröző őszinte hang. Orbán Viktor nem véletlenül említette az amerikai példa alapján: „Aki politikával foglalkozik, az ne kaphasson pénzt külföldről.”
  • Voks 2025: már csak egy hónap van hátra, mindenki a kitöltésére buzdít
    Ma Ukrajna uniós tagsága a legnagyobb veszély - hívta fel a figyelmet vasárnapi, a Harcosok Klubja rendezvényen elhangzott beszédében Orbán Viktor. A miniszterelnök szerint „az első csata elérkezett, Voks2025-nek hívják”, utalva ezzel a június 20-ig tartó véleménynyilvánító szavazásra, amelyen június 20-ig lehet részt venni papír alapon vagy online.
  • Orbán Viktor: ma Ukrajna uniós tagsága a legnagyobb veszély
    Nem akarjuk, hogy belerángassanak bennünket a háborújukba, hogy tönkretegyék a gazdáinkat, hogy Európa legbiztonságosabb országából maffiafészket csináljanak, és nem akarjuk, hogy a magyarok pénze Brüsszelen keresztül hozzájuk kerüljön. "Nem, nem és nem" - hangoztatta a kormányfő.
MTI Hírfelhasználó