Magyarország földgázellátásában a Török Áramlat vezetéknek van jelenleg a legnagyobb szerepe. Ezen a szállítás folyamatos, ugyanakkor a vezetékkel szembeni fizikai, politikai és pénzügyi támadások is folyamatosak - mutatott rá Szijjártó Péter.
2025. január 25. 12:26
haberrus.ru
A Török Áramlat kiesése ellehetetlenítené a biztonságos közép-európai földgázellátást, ezért a gázvezetéket minden rendelkezésre álló eszközzel meg kell védeni, az Európai Uniónak pedig ki kell állnia Magyarország és Közép-Európa energiabiztonsága mellett! - hangsúlyozta külgazdasági és külügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.
Szijjártó Péter azt írta, az elmúlt hetekben több olyan aggodalomra okot adó döntés született a szomszédságunkban, amelyek kihívásokat okoznak hazánk energiaellátásának biztosításában.
Magyarország földgázellátásában a Török Áramlat vezetéknek van jelenleg a legnagyobb szerepe. Ezen a szállítás folyamatos, ugyanakkor a vezetékkel szembeni fizikai, politikai és pénzügyi támadások is folyamatosak - mutatott rá.
"Beszéljünk világosan: a Török Áramlat vezeték kiesése ellehetetlenítené a biztonságos közép-európai földgázellátást" - hívta fel a figyelmet Szijjártó Péter.
Hozzátette, "Ma telefonon egyeztetettünk Alparslan Bayraktarral, Törökország energiaügyi miniszterével, akivel egyetértettünk abban, hogy a Török Áramlattal szembeni támadások botrányosak és elfogadhatatlanok. A Török Áramlatot minden rendelkezésre álló eszközzel meg kell védeni!"
Szijjártó Péter megjegyezte, elfogadhatatlan az is, hogy az Európai Unió és más nemzetközi szervezetek figyelmen kívül hagyják a hazánk és más közép-európai országok energiabiztonságát veszélyeztető támadásokat.
Az Európai Uniónak ki kell állnia Magyarország és Közép-Európa energiabiztonsága mellett és garantálnia kell, hogy egyetlen külső szerepelő sem lehetetlenítheti el hazánk és a régió országainak energiaellátásának biztonságát - szögezte le a miniszter.
Borítókép: Brüsszel, 2024. december 16. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter sajtótájékoztatót tart az EU külügyminisztereinek informális tanácsülése után a közmédia brüsszeli központjában 2024. december 16-án. MTI/Purger Tamá
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Európa érdeke az, hogy ne öntsük tovább "egy megnyerhetetlen háború feneketlen zsákjába" az európai emberek pénzét, és az, hogy csak olyan országot vegyünk fel az unióba, amely erősíti a közösségünket, és ne olyat, amely csődbe visz bennünket - mutatott rá a kormányfő.
A néppárti képviselőcsoport szerint nem történt elégséges intézkedés a nem kormányzati szervezetek, vagyis civil szervezetek finanszírozása körüli titkolózás megszüntetése érdekében - adott tájékoztatást a Gondolához eljuttatott közleményében az Európai Néppárt (EPP).