A Szent István Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ új székhelyének átadásán Fülöp Attila kijelentette: "ha törik, ha szakad", a gyermeket meg kell védeni.
2023. február 23. 20:11
Fülöp Attila, a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára beszédet mond a Hajdúdorogi Főegyházmegye fenntartásában működő Szent István Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ új székhelyének átadóünnepségén Székesfehérváron 2023. február 23-án. MTI/Vasvári Tamás
A gyermekvédelem társadalmi szerepéről beszélt a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára csütörtökön egy székesfehérvári egyházi fenntartású gyermekvédelmi intézményben.
A Szent István Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ új székhelyének átadásán Fülöp Attila kijelentette: "ha törik, ha szakad", a gyermeket meg kell védeni.
Az államtitkár hangsúlyozta: ha egy gyermeket kiemelnek a saját családjából, vagy nem nevelkedhet abban a családban, ahol született, akkor azonnali gyors és hatékony segítségre van szüksége, amit Magyarországon a gyermekvédelem rendszere tud biztosítani.
Hozzátette, ennek a segítségnek egy "új vára" a most átadott épület, amely 500 gyermek életét segíti.
Elmondta, hogy az országban 23 ezer olyan gyermek van, akinek nem adatott meg, hogy saját, vér szerinti családjával ébredjen és hozzájuk is térjen haza.
Ennek a traumának a feldolgozásában, gyógyításában pótolhatatlan segítséget nyújt az egyház, amelynek 2000 éves tapasztalata ezen a területen - jegyezte meg.
Közölte, a gyermekvédelem több mint háromnegyedét egyházi fenntartók látják el, és ezt a munkát csak az egyházak, az önkormányzatok és az állam együttműködésével lehet elvégezni.
A Hajdúdorogi Főegyházmegye fenntartásában működő Szent István Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ új székhelyének ünnepélyes megáldását Kocsis Fülöp metropolita érsek végezte.
A rendezvényen jelen volt Spányi Antal székesfehérvári megyés püspök és Cser-Palkovics András (Fidesz), a város polgármestere.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Ma Ukrajna uniós tagsága a legnagyobb veszély - hívta fel a figyelmet vasárnapi, a Harcosok Klubja rendezvényen elhangzott beszédében Orbán Viktor. A miniszterelnök szerint „az első csata elérkezett, Voks2025-nek hívják”, utalva ezzel a június 20-ig tartó véleménynyilvánító szavazásra, amelyen június 20-ig lehet részt venni papír alapon vagy online.
Nem akarjuk, hogy belerángassanak bennünket a háborújukba, hogy tönkretegyék a gazdáinkat, hogy Európa legbiztonságosabb országából maffiafészket csináljanak, és nem akarjuk, hogy a magyarok pénze Brüsszelen keresztül hozzájuk kerüljön. "Nem, nem és nem" - hangoztatta a kormányfő.
Pétert feladata, hogy "jobban szeressen" és életét adja a nyájért. Szolgálatát éppen ez az áldozatkész szeretet jellemzi, tekintélye nem más, mint Krisztus szeretete. Nem lehengerléssel, vallási propagandával vagy hatalmi eszközökkel kell megragadnia a többieket, hanem mindig és csakis azzal a szeretettel, amelyre Jézus adott példát - jelentette ki XIV. Leó.