A turisták számának csökkenéséről tett közzé számokat Las Vegas turisztikai szervezete
2025. augusztus 3. 08:03
A turisták számának jelentékeny csökkenéséről számolt be Las Vegas turisztikai szervezete a nyár első időszakából.
A Las Vegas-i Konferencia és Látogatói Hatóság (Las Vegas Convention and Visitors Authority) napokban megjelent statisztikája alapján az Egyesült Államok és a világ egyik legismertebb kaszinóvárosában június 3,1 millió látogatót jegyeztek fel, ami 11 százalékot meghaladó csökkenés az előző év azonos időszakához képest.
A szállodák foglaltsága 6,5 százalékkal mérséklődött ebben az időszakban, amivel párhuzamosan a szobaárak is ilyen mértékben (6,6 százalékkal) csökkentek – derül ki a friss statisztikából.
Szakértők a csökkenést részben a rendkívül magas árakkal magyarázzák, amelyek negatív hatást gyakorolnak Las Vegas vonzerejére.
A szerencsejáték-város repülőterének forgalma egy év alatt mintegy 4 százalékkal csökkent.
Tom Reeg, a Ceasars Entertainment szórakoztatóipari nagyvállalat elnök-vezérigazgatója a közelmúltban úgy fogalmazott, hogy "puha nyárra" számít, amivel a visszafogott profitkilátásokat ecsetelte.
Az lenne ésszerű, ha nem akarnánk a faanyagokat műanyagokkal kiváltani, éppen ellenkezőleg, minél több műanyagot kellene kiváltani fával. Csakhogy egy ilyen politikai döntéshez nagyon hiányzik valami a közéletből, ez pedig a „Józan Paraszti Ész”.
Munkásságodat a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével (2005) és Czine Mihály-díjjal (2009) ismerték el. Az utóbbi másfél évtizedben Te már odaátra gyűjtöttél érdemeket. (Korábban is azt tetted!) Rád igaz, hozzád illő igehely: „A jó harcot megharcoltam, a pályát végigfutottam, a hitet megtartottam…” (2Tim 4, 7-8)
Orbán Viktor a beszélgetés elején arról beszélt, hogy nagy kihívás áll a jobboldal előtt, digitális honfoglalásra van szükség, hogy a digitális térben is meg tudják vívni a vitákat és el tudják mondani a gondolataikat.
A 18 perces nyitórész utolsó pillanataiban nagy volt a csata a továbbjutásért, végül az esélyesek közül minden versenyző gond nélkül tovább lépett, Cunoda Jukinak (Red Bull) viszont ismét nem sikerült bejutnia a következő etapba.