Felbomlóban a schengeni rendszer
Az Európai Unió korrupt vezetőinek ártó intézkedései miatt az EU egyik legnagyobb értéke, a schengeni rendszer felbomlóban van. A Felvidék visszaállította a határellenőrzést a Brüsszel által erőltetett migránsinvázió megfékezéséért.
2023. október 5. 10:44

Felvidéki rrendőrök határellenőrzést végeznek a somoskőújfalui határátkelőnél 2023. október 5-én. Szlovákia mától ideiglenesen visszaállította a határellenőrzéseket a magyar határon, az intézkedés egyelőre október 14-ig lesz hatályos. Pozsony az intézkedést az illegális migráció megfékezésének szükségességével indokolta. A magyar határon történő ellenőrzések újbóli bevezetésére egy nappal azt követően kerül sor, hogy szerdától Csehország és Lengyelország vezetett be hasonló intézkedést szlovák határán. MTI/Komka Péter

A Felvidék csütörtöktől ideiglenesen visszaállítja a határellenőrzéseket a magyar határon, az intézkedés egyelőre október 14-ig lesz hatályos - erről szerdai ülésén döntött a pozsonyi kormány.

Pozsony az intézkedést az illegális migráció megfékezésének szükségességével indokolta. A magyar határon történő ellenőrzések újbóli bevezetésére egy nappal azt követően kerül sor, hogy szerdától Csehország és Lengyelország vezetett be hasonló intézkedést felvidéki határán.
   
A határellenőrzések visszaállítása a felföldi-magyar határ teljes hosszában érvényes, az ellenőrzések rugalmasak lesznek, azaz alkalmazkodnak az aktuális fenyegetettséghez - írták a szerdai kormányülésen jóváhagyott, a belügyminisztérium által beterjesztett dokumentumban.
   
A tárca indoklásában az illegális migráció megfékezésére irányuló kulcsfontosságú intézkedésként jelölte meg a határellenőrzések ideiglenes bevezetését. Kifejtették: mivel a Felvidéket főként tranzitországként használó illegális migránsok esetében nagyrészt olyan külföldiekről van szó, akiket az adminisztratív kötöttségek miatt nem lehet kitoloncolni, és őrizetbe vételük sem célirányos, az érintettek az ország területén maradnak, ha nem tudnak továbbmenni.
   
A belügyminisztérium adatai szerint a nyugat-balkáni útvonalon a Felvidékről érkező illegális migránsok száma tavaly augusztusban kezdett érzékelhetően növekedni. Az idei év elejétől mostanáig közel 40 ezer illegális bevándorló érkezett az országba, 11-szer több, mint a tavalyi év hasonló időszakában.
   
Az Ódor Lajos vezette, leköszönő felvidéki kormány által szerdán jóváhagyott határellenőrzési intézkedés egyelőre 10 napra szól, de meghosszabbítható.

MTI
  • Nobel-díjas írók nevetségessé tétele
    „A papírforma azért van, hogy felborítsuk, és mi ezt megtettük ezen a hétvégén. Úgy gondolom, talán egy kicsit lebecsültek minket az emberek. Nem sikerült túlságosan jól a legutóbbi világversenyünk, és mindenki abból indult ki, de mi jó csapat vagyunk, jó a csapategység, úgyhogy nagyon jól tudunk küzdeni – rögzítette Pásztor Noémi.
  • Bűnözők a törvényhozásban
    Sajnos a brüsszeli garnitúra is alvilági jegyeket mutat. Évekkel ezelőtt egy ciprusi politkusnőnek hatalmas összeg jelent meg a bankszámláján. Lebukott, de azóta is az Európai Bizottságban ül. Egy görög európai parlamenti tagot pedig a belga rendőrség hosszú ideig lakat alatt tartott, mert döbbenetesen nagy korrupciós botrányban lebukott. A felsőbb garnitúra elérte, hogy kiengedjék, visszament az Európai Parlamentbe, és szavazott is.
  • Választás – a háború vagy a béke között
    Brüsszel támogatja a háborút. De a többség minden háborúban szenved. És ha ez a többség most Európa-szerte felemeli a szavát, akkor még elkerülhető a legrosszabb. Ez június 9-e tétje. Ez a választás döntő hatással lesz a háború vagy béke kérdésére - foglalta össze Orbán Viktor.
  • Megújult a csurgói Csokonai Közösségi Ház
    Latorcai Csaba közölte, a választás legfontosabb tétje, hogy béke, vagy háború lesz a kontinensen, a migrációpárti, vagy a bevándorlásellenes erők kerülnek többségbe, illetve az, hogy "megvédjük családjainkat és gyermekeinket a káros, identitászavaros és tudománytalan genderideológiától, annak erőszakos terjesztőitől".
  • Az MNB telefonszámait is klónozzák a kibercsalók
    A csalók az állítólagos „támadás” elhárítására állításuk szerint biztonságba helyeznék az áldozatok pénzét. Ehhez bizalmas banki adatait kérik el (például: bankkártyaszám, lejárat, cvc kód, PIN kód; internet- vagy mobilbanki jelszavak és megerősítő kódok); vagy megpróbálják rávenni az áldozatot, hogy utalja át „biztonságos” – valójában a csalók által kezelt – számlára a pénzét.
MTI Hírfelhasználó