Hollik: Sorosék eddig sem voltak a nemzeti kormány barátai
Hollik István, a Fidesz kommunikációs igazgatója nem számít változásra azután, hogy Soros György átadta a birodalma vezetését a fiának - írja a Magyar Nemzet.
2023. június 12. 14:25

– A Soros-hálózat eddig sem volt a nemzeti kormány barátja és arra számítunk, hogy ezután sem lesz – fogalmazott a Magyar Nemzet megkeresésére Hollik István, a Fidesz kommunikációs igazgatója azzal kapcsolatban, hogy Soros György átadta a fiának, Alexander Sorosnak az irányítást, aki még radikálisabb hangvételt ígért. Orbán Viktor miniszterelnök a hírre reagálva a Twitter-oldalán osztotta A Keresztapa című film egyik híres jelenetét Marlon Brandóval és Al Pacinóval.

Ahogy arról a lap beszámolt, Alexander Soros a The Wall Street Journal amerikai napilapnak betekintést engedett a jövőbeli elképzeléseibe. Mint fogalmazott: a célja apja liberális célkitűzéseinek bővítése, ám, noha hasonlóan gondolkodnak, ő szeretne más ügyeket is felkarolni, mint a szavazati és abortuszjog, valamint a nemek közötti egyenlőség. Tervei szerint a családi vagyont továbbra is arra használná, hogy baloldali amerikai politikusokat támogasson.

Magyar Nemzet
  • „Magyarország megtörését" akarja egy szélsőséges firkász
    Azt írja, hogy a titkosszolgálatokat is be kell vetni a magyarok ellen, együttműködve újságírókkal. "Független és elfogulatlan arcélét nem oly szigorúan őrizve a végén odaveti: ha Magyarország háborút akar az EU-val, hát kapjon egyet" - idézte a brüsszeli szélsőségest Dömötör Csaba.
  • Azbej Tristan: megható videóban mondanak köszönetet az üldözött keresztények a magyaroknak
    Az államtitkár kiemelte, Magyarország kormánya és az együttérző magyar emberek 2016 óta a világ üldözött keresztényei mellé álltak: a Hungary Helps Program révén eddig több mint ötven országban nyújtottak segítséget a hitük miatt szenvedőknek, vagy támogatták az egyházak humanitárius szolgálatát.
  • Miért lépett ki Amerika a klímaegyezményből?
    Az időjárásfüggő „megújulók” irreálisan magas állami támogatását az indokolja, hogy az olcsónak hazudott zöld áram a legdrágább áram, amely csak úgy lehet piacképes, ha az adófizetők a költségek jelentős részét kifizetik. Ennél is nagyobb baj, hogy az ilyen erőművek nem mindig olyankor termelnek áramot, amikor azt a hálózat képes befogadni.
MTI Hírfelhasználó