Gazdaságunk megerősítése
Simicskó István azt mondta: évtizedes hagyomány, hogy a kormány kíváncsi az emberek véleményére és megkérdezi a polgárokat, hogy mit gondolnak a legfontosabb kérdésekről, milyen fejlődési irányt képzelnek el hazánknak.
2024. november 13. 11:41

A nemzeti konzultáció kérdőíveit kézbesíti egy postás egy budapesti társasházban 2024. október 28-án. A Magyarország meg tudja csinálni címet viselő konzultáción a kormány tizenegy kérdésben kéri ki az emberek véleményét. MTI/Kocsis Zoltán

A következő előttünk álló nagy feladat Magyarország gazdaságának gyors és eredményes megerősítése - közölte a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerdán egy a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

Simicskó István azt mondta: évtizedes hagyomány, hogy a kormány kíváncsi az emberek véleményére és megkérdezi a polgárokat, hogy mit gondolnak a legfontosabb kérdésekről, milyen fejlődési irányt képzelnek el hazánknak.

Hozzátette, hogy erről szól a most meghirdetett nemzeti konzultáció is, amely már a tizennegyedik a sorban, és "immáron egy demokratikus hagyomány és egyfajta hungarikum is", hiszen csak a magyar kormány kéri ki időről-időre a polgárok véleményét egy-egy döntés előtt.

"Nem könnyű időszakon vagyunk túl, az ukrajnai háború és az izraeli-palesztin konfliktus még mindig tart. Ezek gazdasági hatásai erősen megtépázták Európa versenyképességét. Nem támogatjuk Brüsszel gazdasági hidegháborúját. A következő előttünk álló nagy feladat tehát Magyarország gazdaságának gyors és eredményes megerősítése" - fogalmazott Simicskó István, hozzátéve, hogy a családokat, valamint a kis- és közepes vállalkozásokat szeretnék helyzetbe hozni az új gazdaságpolitikával.

Emlékeztetett, hogy a nemzeti konzultáció során az állampolgárok 11 kérdésre felelve mondhatnak véleményt az országot érintő legfontosabb témakörökben.

"Tisztelettel arra kérem önöket, hogy minél többen válaszoljanak a kérdésekre" - mondta a frakcióvezető.

MTI
  • Tiszta vizet a fejekbe!
    Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
  • Ukrajnát Oroszországgal együtt kell fölvennünk az EU-ba
    Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
MTI Hírfelhasználó