Olasz alkotókkal is találkozhatsz a 22. Olasz Filmfesztiválon
November 8-án Sorrentino új filmjével nyit a MittelCinemaFest 2024
November 8-án 19 órakor Paolo Sorrentino az idei Cannes Filmfesztiválon nagy visszhanggal bemutatott Parthenope - Nápoly szépe című alkotása nyitja a 22. Olasz Filmfesztivált a budapesti Puskin moziban. A Budapesti Olasz Kultúrintézet és a Cinecittà közös rendezvényén, a MittelCinemaFesten 12 kortárs olasz filmet nézhet meg a hazai közönség eredeti nyelven, magyar felirattal. Több alkotó is elkíséri filmjét, így a közönség találkozhat majd a 2022-es Sziget Fesztiválon fellépett Margherita Vicario a Berlinalén debütált és számos díjat nyert Gloria! című filmjének női főszereplőjével, Carlotta Gambával. Eljön a 2024-es év legnagyobb olasz kasszasikere, a Jurico, egy külön világ című iskolai film rendezője, Riccardo Milani, a Pohárnok Gergely fényképezte Az a nyár Iréne-nel rendezője, Carlo Sironi és a magyar koprodukcióban készült, a JUNO11 forgalmazásában hamarosan a mozikba kerülő PÁN – A belső sziget egyik rendezője, Gianfilippo Pedote.
2024. november 4. 14:36
November 8-án, pénteken 19 órakor az idei Cannes Filmfesztiválon nagy visszhanggal bemutatott Parthenope - Nápoly szépe című alkotása nyitja a 22. Olasz Filmfesztivált a budapesti Puskin moziban. Az Oscar-díjas A nagy szépség, az Ifjúság és Az ifjú pápa rendezője, Paolo Sorrentino legújabb alkotása igazi szerelmeslevél szülővárosának, a megbabonázóan gyönyörű és sokszínű Nápolynak, miközben az élet nagy kérdései keresi a választ, ahogy azt tőle megszokhattuk. A fantasy drámában olyan hírességeket láthatunk, mint Celeste Dalla Porta, Silvio Orlando (Április, A fiú szobája, Fényes jövő), Luisa Ranieri (Jó barátnők, Luisa Spagnoli – Csokoládé és elegáncia, The Hand of God), Isabella Ferrari (K úr, Egy tökéletes nap, A nagy szépség), és Gary Oldman. A film forgalmazója a Mozinet.

November 10-én, vasárnap 17 órakor vetítik a Puskin moziban a 2022-es Sziget Fesztiválon fellépett Margherita Vicario énekes-dalszerző-színésznő első rendezése, a Berlinalén debütált Gloria! című filmjét. Az 1700-as évek Velencéjének egyik leányintézetében játszódó film az őstehetséggel megáldott Teresa történetét meséli el, aki az Ancien Régime beporosodott színpadán alkotja meg a lázadó, modern popzenét. A budapesti Svájci Nagykövetség együttműködésével bemutatott film a 2024-es olasz Globo d’Oro díjon elnyerte a legjobb első film és a legjobb zene díját, valamint a Seattle International Film Festivalon a zsűri nagydíját. A vetítés után a közönség találkozhat a film női főszereplőjével, Carlotta Gambával. (A film november 16-án 19.30-kor a Tabán moziban is látható lesz.).

November 11-én, hétfőn 19.30-kor a Puskin moziban lesz megtekinthető a Jurico, egy külön világ című alkotás. A film Olaszországban négy hét alatt több mint 6 millió euró bevételt hozott, és így az idei év legnagyobb olasz kasszasikere lett hazájában. Michele Cortese tanító számára egy új világ nyílik meg, mikor a római nagyvárosi rengetegben eltöltött 40 év tanítás után sikerül elhelyezkednie az Abruzzói Nemzeti Park közepén található Juricoban. Épp, mire beilleszkedne, kiderül, lehet, hogy az iskolát be kell zárni. A vetítés után közönségtalálkozó Riccardo Milani rendezővel, akit a 2011-es Atelier Fontana – A divat nagyasszonyai és a 2014-s Bocs, hogy élek című filmek rendezőjeként ismerhet a magyar közönség).

November 12-én, kedden 19.30-kor a Puskinban vetítik az Az a nyár Iréne-nel című, a Berlinalén debütált filmet, melynek operatőre Pohárnok Gergely. A 17 éves Clara és Irène egy kórházi kiránduláson találkoznak. Mindketten megküzdöttek betegségükkel és együtt erősnek érzik magukat. Olyannyira, hogy elhatározzák, egy távoli szigetre szöknek, ahol végre átélhetik az első igazi nyarukat. A vetítés után beszélgetés lesz Carlo Sironi rendezővel, akinek Napsugár című filmjét már látthatták a magyar nézők.

Végül november 14-én, csütörtökön 19.30-kor a Puskinban lesz látható a JUNO11 forgalmazásában hamarosan a mozikba kerülő PÁN – A belső sziget. 1918., a nagy háború utolsó éve. Az Osztrák–Magyar Monarchia fiatal katonája – melynek alakját az első világháborúban elhunyt temesvári Pán Péter ihlette – átszakítja az olasz front szögesdrót akadályát, és elmenekül a harcmezőről. A film képi világát Cosimo Miorelli hipnotikus, a természetet és a háborút megjelenítő festményanimációi gazdagítják. A vetítés után közönségtalálkozó a film egyik rendezőjével, Gianfilippo Pedote-val.

gondola
  • Konszolidáció vagy konfrontáció:
    Bakondi György emlékeztetett: Szíriában megbukott az iráni és oroszországi támogatású rezsim, és nagyon vegyes összetételű, iszlám kötődésű, ezen belül elsősorban szunnita irányultságú csoportok kerültek hatalomra, akik között már meg is kezdődtek bizonyos leszámolások, így a kurdok elleni fellépés.
  • Orosz kémfőnök: Színes forradalmat akar a Nyugat
    „A Nyugat stratégiai számítása az ukrajnai válságban nagyon világos: elhúzódó kimerítő harcot akar ránk kényszeríteni, hogy az orosz társadalmat kettészakítsa, és megteremtse a színes forradalom feltételeit. Harcolni fognak, ahogy ők mondják, az utolsó ukránig" – fogalmazott Nariskin.
  • „Akasztják a politikai hóhért"
    A hatóságok előtt ismert pénzmosási eljárást elsősorban drogdílerek szokták csinálni. Reynders ezt a gyakorlatot még belga miniszterként kezdte, aztán biztosként folytatta éveken keresztül.
  • Jansen: „Dominálni, irányítani, és győzni akarunk!”
    A görögöknek kell a pont, hogy versenyben maradjanak, mindent megtesznek majd a győzelemért. Hozzá vagyunk szokva az atmoszférához. Biztos vagyok benne, hogy a szurkolóink is kitesznek majd magukért, akárcsak a játékosok – mondta Pascal Jansen.
  • Orbán Viktor Törökországban tárgyal
    Erdogan elnök és Orbán Viktor tárgyalásán megvitatják az aktuális nemzetközi ügyeket, az ukrajnai és a közel-keleti konfliktust, a béke esélyeit, valamint a magyar-török kapcsolatok számos témakörét.
MTI Hírfelhasználó