Az írás a politika és erkölcs, illetve a gazdaság és erkölcs összefonódását, alapkérdéseit vizsgálja hazai közéleti szereplőkön keresztül - egyedi szemszögből.
Minél komolyabb média és közvélemény-támogatást éreznek maguk mögött a „lázadók”, annál inkább alakulhat ki a 60-as évek diáklázadásaihoz hasonló helyzet.
A magyar társadalom értékrendszerére nem csak az jellemző, hogy bizalomhiányos az intézményeivel szemben, hanem bizalomhiányos a pénzzel rendelkezőkkel, így az olimpikonok hirtelen ölükbe hulló nyereményével szemben is.
Derült égből villámcsapásként érte a társadalmat az ötlet, hogy a jövőben esetleg csak az mehet el szavazni, aki jóval korábban (?) előzetesen már feliratkozott.
A médiaháború nem szakkifejezés, de sokat használt. Vonatkoztatható ez egy permanens állapotra: politika és újságíró, újságírók és újságírók közötti ideológiai és gazdasági küzdelmekre.
Három év nagy idő, három esztendős szünet nagy hiány. De most végre ismét összejött Tusványos, térségünk mára már talán legfontosabb nyári szellemi műhelye. Összejött és robbant is egy hatalmasat.
A főpolgármester eddigi politikai és szakmai tevékenységét lassan ideje lenne már komolyabb elemzés alá vetni, de most arra fókuszálunk, hogy az elmúlt hónapokban négyszer is arcul csapta a budapestieket.
A forróság és az aszály okairól Ürge-Vorsatz Diána fizikussal, klímakutatóval, az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testület (IPCC) kibocsátásmérséklésekkel foglalkozó munkacsoportjának alelnökével, a CEU tanárával, a 2007-es megosztott Nobel-békedíj részesével, az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus hírnökével beszélgettünk.