A Momentum egy ismeretlen, tapasztalatlan politikust választott vezetőnek, akinek feladata, hogy visszatérjen a korábban felvázolt irányvonalakhoz, és felvegye a harcot a rutinos Gyurcsány Ferenccel a baloldal vezetéséért. Összefoglalónkban felvázoljuk, mi vezethetett ahhoz, hogy a párt gyakorlatilag háttérbe szorította a teljes vezetői elitjét.
A mai napig nem sikerült tisztáznia magát a Momentumnak, amellyel szemben a NAV még 2019 telén indított nyomozást költségvetési csalás gyanújával. A párt a 2018-as kampányra kapott több mint ötszázmillió forintos állami támogatással, azaz közpénzzel nem tudott elszámolni.
Nem a transzneműek bemutatásával kellene felvilágosítást tartani az óvodákban és iskolákban a lapunk által megkérdezett pedagógus-szakszervezetek szerint. A PSZ-t vezetője ráadásul úgy vélte, az óvodásoknak túl korai bármiféle szexuális felvilágosítás. Az oktatási jogok biztosa pedig arról beszélt: attól még, hogy valaki jogvédő, semmire nem válik jogosulttá az oktatás területén.
Csökkenő támogatottság, Cseh Katalin botránya, elbaltázott előválasztási alkudozások, lebőgött pártelnök és belső megosztottság – így jellemezhető jelenleg Fekete-Győrék pártja. A Momentum ellenzéki reménységből a Gyurcsány-koalíció tagja lett, elemzők szerint lejtőre, a megszűnés közelébe került.
Az általa ígért korrupcióellenes ügyészséget vagy szociális intézményt költöztetne a budai Várba, a miniszterelnökség helyére Fekete-Győr András. A kastélyokat, templomokat lepusztító kommunistákkal való párhuzamra kommentelői is felhívták a figyelmet.
Három év nagy idő, három esztendős szünet nagy hiány. De most végre ismét összejött Tusványos, térségünk mára már talán legfontosabb nyári szellemi műhelye. Összejött és robbant is egy hatalmasat.
A főpolgármester eddigi politikai és szakmai tevékenységét lassan ideje lenne már komolyabb elemzés alá vetni, de most arra fókuszálunk, hogy az elmúlt hónapokban négyszer is arcul csapta a budapestieket.
Kizárt, hogy Putyin (elemzést érdemlő) „dühe” ne játszott volna szerepet a támadási parancs előzményeként. Ő az, aki bármit csinált, a közvéleményt befolyásolni képes nyugati médiában csak és kizárólag negatív jelzővel illették, miközben elnöksége alatt a korábban szétzilált Oroszország újfent katonai és gazdasági hatalom lett – fogalmaz Földi László.
Arról ír az AFP francia hírügynökség a Hamburger Abendblatt című német lapra hivatkozva, hogy a „CumEx Files" elnevezésű, adócsalási botrány kapcsán az ügyészség már vizsgálja Olaf Scholz német szociáldemokrata (SPD) kancellár e-mailjet. Scholz 2015. január 1-től lebonyolított elektronikus levelezését nézik át.
Magyarország mutat példát, hogy igenis ellent lehet állni a gátlástalan globalista leigázási törekvéseknek. Ez persze egy hosszú, nehéz harc, amelyhez szövetségesek, érdekszövetségesek – akik lehetnek azért barátok is –, szabadságban, szuverén módon, élni akaró nemzetek kellenek. És vannak ilyenek – reméli Somogyi János publicista.