Dagad a botrány Karácsony Gergely hiányzó nyelvvizsgája körül, lapunk értesülése szerint már több mint egy tucat corvinusos oktató alkalmazásának jogszerűségét vizsgálják az Oktatási Hivatal kezdeményezésére. Az OH-tól úgy tudjuk, legkésőbb kilencven nap múlva lehet eredmény az ügyben.
Tózsa István, a Corvinus Egyetem professzora szerint a hangsúlyt az alapvető nagy értékekre kellene fektetni, amelyek már több generáción keresztül időtállóak voltak. Tantárgya segítségével a magyar hagyományokra, irodalomra és a történelem fontosságára próbálja felhívni a fiatalok figyelmét.
A magyar felsőoktatás sokkal jobb, mint amit terjesztenek róla, ám ha még kiválóbbá akarunk válni, fejleszteni kell. A Corvinus egyetem válaszol a nemzetközi kihívásokra, és ki akar munkálni egy olyan nemzeti modellt, amely az egész intézményrendszert tovább erősítheti.
Indexre tehető-e a legolvasottabb könyv és a világ drámairodalmának bármelyik darabja, ha az sérti egy egyetemista faji, nemi, vagy vallási érzékenységét?
Jeszenszky Géza szerint a Budapesti Corvinus Egyetem nyilatkozata, amelyben az intézmény vezetése elhatárolódott jegyzetének egy mondatától, nem áll összhangban az oktatók véleményével.
Schmitt Pál, Václav Klaus, Bronisław Komorowski és Ivan Gašparovič a Közép-Európa gazdasági potenciálja és lehetőségei című konferencián tart előadást.
A főpolgármester eddigi politikai és szakmai tevékenységét lassan ideje lenne már komolyabb elemzés alá vetni, de most arra fókuszálunk, hogy az elmúlt hónapokban négyszer is arcul csapta a budapestieket.
Vannak mondatok a történelemben, amelyek az időből kiszakadva és felemelkedve örök életet élnek. Az ókori Rómától az angol és a francia történelmen át egészen a mai históriáig tudunk ezekről. Nekünk is van ilyen.