
románia
-
2025. december 11. 13:36A bukaresti képviselőház szószékéről szólította fel a román hatóságokat a sporteseményeken tapasztalható magyarellenesség megfékezésére Miklós Zoltán háromszéki képviselő, aki szerint a román állam bűnrészessé válik, amikor szó nélkül tűri, hogy a stadionokban magyarokat gyalázzanak.
-
2025. április 5. 08:21Elfogadhatatlannak tartjuk és a lehető leghatározottabban elítéljük a romániai magyarokat ért incidenseket - írta a külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebook-oldalán, miután tárgyalt Emil Hurezeanu román külügyminiszterrel a héten történt esetekről.
-
2025. április 4. 20:05Magyarellenes molinót feszítettek ki rövid időre a csíkszeredai Mikó-vár előtt, Csíkszentkirályon a turulszobor mellé kitűzött székely zászlót rongálták meg a Steaua Bucuresti futballcsapat szurkolói Székelyföldön - írta pénteken a Maszol hírportál Bors Béla csíkszeredai alpolgármester tájékoztatása alapján.
-
2025. március 6. 15:04Călin Georgescu, a román elnökválasztás esélyese nemrég közölte: igényt tart Kárpátalja egy részére. Úgy tűnik, Trianonban nem sikerült kielégíteni a Kárpát-medencére irányuló román irredentizmust. Viszont a területi igény indoklása – ahogy száz éve Erdély esetében – most is valótlan állításon alapul - mutatott rá Keményfi Kornél a Magyar Kereszténydemokrata Szövetség oldalán megjelent cikkében.
További tartalmak:
Hírnapló
-
21:06
Ukrajnai konfliktus: Moszkva és Washington mögöttes megállapodásokat köt
-
18:09
Szent István vértanú hitét dicsőítette a katolikus egyházfő
-
15:07
Azbej Tristan: az üldözött keresztények védelmében hajtott végre légicsapásokat az USA légiereje Nigériában
-
13:05
A szeretet ünnepe - reneszánsz fényben
-
11:06
Napsütéses hétvégén néhol viharos szél is lehet vasárnap
-
10:04
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmében
-
09:39
Csendes éj - akkor és ma
-
16:07
Szemerei János: karácsony csodája az, hogy maga Isten nyújtja a kezét felénk, hogy megbékéljünk




