Az emberiség igenis képes alkalmazkodni a klímaváltozáshoz, nem kellene horribilis összegeket költeni elérhetetlen célokra – véli egy dán politológus, akinek könyve most jelent meg magyarul.
Áder János köztársasági elnök elmondta, ma globálisan többet fogyasztunk a természeti tőkéből, mint amennyi új tud termelődni. Ezért is fontos a Budapesten tartandó fenntarthatósági expo, amely a megoldásokról szól majd. Lesz emellett tudományos tanácskozás is, amely különböző témákat fog körül járni, mint például a vízválság vagy a közlekedés.
Jelenleg Magyarországon évente körülbelül 5,5 millió tonna szén-dioxiddal egyenértékű üvegházhatású gázt nyel el a természet. Ezt az arányt legalább 30-35 százalékkal meg kellene növelni. Ennek kivezetéséhez jelenleg még hiányzik a megfelelő technológia, a gazdasági háttér és a finanszírozás. Nem kérdés, hogy nagy feladat lesz, de Kőrösi Csaba szerint Magyarország jobban áll ezen a téren, mint az európai országok többsége.
A környezeti problémák eredete és megoldása is az emberben kereshető, annak eredete ugyanis a mértéktelen profitéhség, a termelési és fogyasztási kényszer, megoldása pedig az önmérséklet, az életforma és a gazdasági rend megváltoztatása – mondta a KDNP frakcióvezetője csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
"Nem győztünk", de van esély győzelemre a karbonsemlegesség uniós kezelése ügyében - mondta a Miniszterelnökséget vezető Gulyás Gergely a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.
A Galilei-per óta tudjuk, mekkora tragédia a tudomány számára, ha ideológiai-politikai kérdést csinálnak belőle. Már pedig most éppen ez történik. A „klímaveszedelem” a politikai pártok csatározásának furkós botja lett.
Nem vagyunk klímavészhelyzetben. Így nincs okunk a pánikra és ijesztgetésre. Ezért nyomatékosan visszautasítjuk a káros és irreális CO2-2050-nulla-stratégia javaslatát.
Hazánknak is kétségtelen felelőssége van a klímavédelmi küzdelemben, és a célok eléréséért számos intézkedést hajtott végre. Magyarország eredményeit számokkal támasztotta alá a köztársasági elnök, aki arról is beszélt, hogy 2030-ra az áramtermelésünknek több mint 90 százaléka szén-dioxid-mentes lehet.
Vannak mondatok a történelemben, amelyek az időből kiszakadva és felemelkedve örök életet élnek. Az ókori Rómától az angol és a francia történelmen át egészen a mai históriáig tudunk ezekről. Nekünk is van ilyen.