Az Európai Unió és a tagállamok eddig nem kevesebb mint 134 milliárd euróval támogatták a háborút, ez háromszor akkora összeg, mint amennyi regionális fejlesztési forrást a mostani időszakban kifizettek, és akkora, mint a teljes hétéves uniós költségvetés tíz százaléka - mondta Dömötör Csaba Fidesz-KDNP-s képviselő az Európai Parlamentben (EP).
A Facebook-oldalán kedden közzétett felszólalásában kiemelte: "ami a háborúval kapcsolatos alapvetéseket illeti, elítéljük Oroszország katonai agresszióját, Ukrajnának joga van megvédeni területi épségét, a bajba jutottaknak pedig segítő kezet kell nyújtani". Hozzátette: ezért is tanul több ezer, Ukrajnából menekült gyermek Magyarországon.
"De beszélnünk kell a gazdasági vonatkozásokról is, mert ebben a házban gyakran úgy tesznek hitet a háborús politika folytatása mellett, hogy sohasem beszélnek ennek gazdasági terheiről"
- jelentette ki. Jelezte: az Európai Tanács összesítése szerint az EU és a tagállamok "eddig nem kevesebb mint 134 milliárd euróval támogatták a háborút".
"Ez háromszor akkora összeg, mint amennyi regionális fejlesztési forrást a mostani időszakban kifizettek. Akkora összeg ment már a háborúra, mint a teljes hétéves uniós költségvetés tíz százaléka. Brutális" - fűzte hozzá.
Dömötör Csaba úgy folytatta: "ennél csak a jövőbeni kilátások sokkolóbbak".
"Tudjuk, hogy az Egyesült Államok visszavesz a háborús kiadásokból, de a néppárti-baloldali koalíció itt, ebben a házban feltétel nélkül menne tovább az eddigi úton, azaz épp ennyit, vagy még többet költene háborús célokra" - mondta.
Hozzátette: "mindezt úgy, hogy az európai gazdaság stagnál, így több pénz biztosan nem lesz, de akkor mondják el legyenek szívesek, hogy honnan kellene elvenni ezeket az összegeket, a kohéziós alapokból, az Erasmusból vagy éppen a gazdáktól".
"Jól tudjuk, hogy ez utóbbira vannak már tervek. Azt, hogy mit gondolnak erről a Biden-adminisztráció által pénzzel kitömött médiumok, azt láthattuk a címlapokon. Itt az ideje, hogy azokat is megkérdezzék, akik állják a számlát, az európai embereket. Sok mindent mondanak és sok mindent kérnek majd, de egyvalamit biztosan: ne velük fizettessék meg a háború árát" - fogalmazott felszólalásában Dömötör Csaba.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
Felszállt a fehér füst, a konklávé csütörtöki harmadik szavazása sikeres volt, Robert Prevost amerikai bíboros lett a katolikus egyház 267. pápája XIV. Leó néven.
Ma mindennél fontosabb, hogy újra béke legyen: az európai jövőt nem áldozhatjuk fel a háborús készülődés oltárán – hangsúlyozta a KDNP európai parlamenti képviselője csütörtökön közösségi oldalán, adta tájékoztatásul a Kdnp.hu.
A DK-s Vadai Ágnes kérdéseire való válaszolás már szokásszerűen Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes mindennapjai részévé vált. Talán még egy hét sem telt az előző levélváltásuk óta (amiről itt számoltunk be), de máris itt az újabb kérdés. Vadainak vagy fel sem tűnik, hogy a hangulatkeltő kérdéseivel nem a kormányt, a kereszténydemokratákat, hanem a keresztény, hívő embereket, a felekezeteket, jelen esetben konkrétan a Magyar Katolikus Egyházat támadja, vagy direkt ez a célja.