Katar fővárosa, Doha lesz a 2036-os nyári olimpia házigazdája - állítja a Relevo spanyol portál.
britannica
A sportra szakosodott internetes sportnapilap - amelynek írását az ötkarikás ügyekben bennfentesnek számító insidethegames.biz is átvette - úgy tudja, a katari olimpiai bizottság és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) közel áll a rendezés részleteinek véglegesítéséhez.
forbes travel guide
Az arab ország ötkarikás testülete a múlt hónapban erősítette meg, hogy pályázik a 2036-os játékokra. Katar mellett Szaúd-Arábia is szívesen rendezné meg a 12 év múlva esedékes olimpiát, Indonézia és India is potenciális házigazda. Az eddigi szándéknyilatkozatok alapján a Koreai Köztársaság, Egyiptom, Lengyelország és Németország pályázata szintén várható. Korábbi sajtóhírek alapján az érdeklődőkhöz Törökország, Magyarország, valamint a közel-keleti régió országai közül néhány csatlakozhat még.
wikimedia
A Relevo szerint Doha a preferált jelölt a NOB tagjai között. Mellette szóló érv a kontinensek körforgásának íratlan szabálya, mely szerint Párizs (2024, Európa), Los Angeles (2028, Amerika) és Brisbane (2032, Óceánia) után Ázsia következhet a sorban a katari főváros révén. Szintén Doha javára írja a sportportál, hogy először lehetne olimpia a Közel-Keleten.
britannica
Az arab nagyváros számos világversenynek adott otthont sikerrel az elmúlt esztendőkben. Így 2015-ben Doha rendezte meg a férfi kézilabda-világbajnokságot, 2016-ban az országúti kerékpáros vb-t, 2019-ben az atlétikai vb-t, 2022 végén a labdarúgó-világbajnokságot, tavaly májusban a cselgáncs-vb-t, idén februárban pedig a vizes világbajnokságot.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
A benyújtott költségvetéstervezet szerint jövőre az eddiginél 280 milliárd forinttal több jut majd a magyar emberek gyógyítására - közölte Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön, az Országos Sportegészségügyi Intézet (OSEI) megújult egységeinek ünnepélyes átadásán.
A világ két hónapig Rómára figyelt, együttérzéssel a pápa betegségére és halálára, és várakozással a konklávé döntésére. Amit láttunk, a tárgyilagos kívülállókban is elismerést váltott ki. Ha visszaemlékezünk az elmúlt évszázadra, nagy formátumú embereket látunk Péter székében, akik tisztségüket küldetésnek tekintették, és alázatos szolgálattal teljesítették - írja Harrach Péter kereszténydemokrata politikus, egykori miniszter a Vasárnap.hu-n megjelent publicisztikájában.
Az a neoliberális birodalmi szemlélet, amely ma jellemzi a brüsszeli „elit” magatartását, nem csak gátja a tagországok normális együttműködésének, hanem legfőbb ellensége az unió egészséges fejlődésének. Ezt a folyamatot sürgősen meg kellene állítani, mert félő, hogy hamarosan késő lesz – véli Bánó Attila.