EURO-2020 - Dánia gólzáporos sikerrel nyolcaddöntős - tabella
2021. június 21. 23:32

Dánia váratlanul simán, 4-1-re legyőzte az orosz csapatot, így második helyen végzett a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság B csoportjában és bejutott a nyolcaddöntőbe.

A szintén három ponttal zárt oroszok rosszabb gólarányuk miatt a dánok és az ugyancsak egy győzelemmel végző finnek mögött az utolsó helyen zártak és kiestek.

Eredmény, csoportkör, 3. forduló, B csoport:
Dánia-Oroszország 4-1 (1-0)

Koppenhága, 25 000 néző, v.: Turpin (francia)
gólszerző: Damsgaard (38.), Paulsen (59.), Christensen (79.), Maehle (82.), illetve Dzjuba (69., büntetőből)
sárga lap: Delaney (57.), illetve Kudrjasov (28.), Gyivejev (75.)

Dánia: Schmeichel - Christensen, Kjaer, Vestergaard - Wass (Stryger Larsen 60.) Hojbjerg, Delaney (Jensen 86.), Maehle - Braithwaite (Cornelius 85.), Poulsen (Dolberg 60.), Damsgaard (Nörgaard 72.)

Oroszország: Szafonov - Gyivejev, Dzikija, Kudrjasov (Karabajev 67.) - Fernandes, Ozdojev (Zsemalegyinov 61.), Zobnyin, Kuzjajev (Muhin 67.) - Mirancsuk (Szoboljev 61.), Golovin - Dzjuba

I. félidő:

38. perc: Damsgaard kapott labdát az orosz kaputól 22 méterre, majd egy igazítás után gyönyörűen lőtt a bal felső sarokba (1-0).

II. félidő:

59. perc: Kuzjajev rossz hazaadási kísérletével a 16-oson belül álló Poulsen elé "tálalt", aki az üres kapuba lőtte a labdát (2-0).

68-69. perc: Dzjubát borították fel a dánok ötösénél. A megítélt büntetőt a sértett nagy erővel középre, a léc alá rúgta (2-1).

79. perc: Szafonov két bravúros védését követően az orosz védők röviden szabadítottak fel, a lendületből érkező Christensen pedig 23 méterről nagy erővel a léc alá bombázott (3-1).

82. perc: Villámgyors dán kontra végén Maehle 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (4-1).

A dánok gyorsan átvették a kezdeményezést a meccsen, az első pillanattól látszott, hogy nekik kell hajtani a győzelemért, míg az oroszoknak a döntetlen is jó eredmény. A skandináv fölény azonban sokáig csak labdabirtoklásban mutatkozott meg, helyzetig nem jutott el a csapat, az orosz gárda pedig nem egyszer remek és veszélyes kontratámadásokat vezetett. A játékrész hajrájára fordulva aztán mégis a dán együttes szerzett vezetést, Mikkel Damsgaard gyönyörű lövésével. A 20 éves és 353 napos csatár ezzel minden idők legfiatalabb dán gólszerzője lett nagy tornán.

A második félidő elején már az oroszoknak volt sürgős, a támadásaikba azonban rengeteg hiba csúszott, ráadásul alig negyedóra után a dánok növelték előnyüket egy nem mindennap látható hiba után. A folytatásban még egyszer felcsillant az oroszok számára a remény, de gyors szépítésük után a dánok két szép góllal lezárták a meccset és a nagy arányú sikerrel kivívták a továbbjutást, az oroszokat pedig kiejtették.