A világban jelenleg nagy változások vannak folyamatban, "újraosztás zajlik", aminek több látható jele is van. Ide tartozik például, hogy másfélszer annyit költ a világ fegyverkezésre, mint húsz évvel ezelőtt, továbbá, hogy egyre több a háborús konfliktus, tíz év alatt ötszörösére nőtt a kereskedelmi korlátozások száma, a globális migrációs folyamatoknak pedig már csaknem 300 millió ember része - sorolta Orbán Balázs.
2025. július 11. 20:09
Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója beszédet mond a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar oklevélátadó és doktoravató ünnepségén a budapesti Ludovika Arénában 2025. július 11-én. MTI/Balogh Zoltán
A magyar állam működtetését az elkövetkező évtizedekben nem lehet rutinból megoldani, ehhez fineszre van szükség - mondta a miniszterelnök politikai igazgatója a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar oklevélátadó és doktoravató ünnepségén pénteken Budapesten.
Orbán Balázs köszöntő beszédében úgy fogalmazott: magyar tisztviselőnek lenni identitás. Ez az identitás nem azt mondja meg, mit tudunk, hanem hogy mit tartunk érdemesnek, védendőnek, továbbadandónak.
A közszolgálat nem attól különbözik más mesterségektől, hogy nehezebb, hanem hogy mások sorsa is múlik rajta - mondta, hozzátéve: "a közszolgálat nem egy szakma, hanem hivatás. Nemcsak tudás, hanem tartás is kell hozzá, ami nem tanulható a tankönyvekből". Ez a tartás otthon kezdődik, a szülők példájából, a tanárok figyelméből, a mesterek útmutatásából táplálkozik - mondta.
Orbán Balázs fontosnak nevezte, hogy az állam működtetői időben felismerjék, "milyen világ jön felénk." "Ha nem értjük meg a korszakot, amiben élünk, nem készítjük fel, akkor előfordulhat, hogy a világ aktuális erőpróbája túl nagy lesz a számunkra" - hívta fel a figyelmet.
Mint mondta, a világban jelenleg nagy változások vannak folyamatban, "újraosztás zajlik", aminek több látható jele is van. Ide tartozik például, hogy másfélszer annyit költ a világ fegyverkezésre, mint húsz évvel ezelőtt, továbbá, hogy egyre több a háborús konfliktus, tíz év alatt ötszörösére nőtt a kereskedelmi korlátozások száma, a globális migrációs folyamatoknak pedig már csaknem 300 millió ember része - sorolta.
Diplomaosztó az NKE Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Karán
Budapest, 2025. július 11. Kovács László, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) tudományos rektorhelyettese, Varga Réka, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar dékánja és Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója (középen, b-j) a kar oklevélátadó és doktoravató ünnepségén a budapesti Ludovika Arénában 2025. július 11-én. MTI/Balogh Zoltán
"A válasz nem a félelem, nem a sodródás, hanem a józan, higgadt felkészülés" - jelentette ki Orbán Balázs. Úgy folytatta: a történelem most "nemcsak kérdez, hanem vizsgáztat is, és az kap jelest, aki kimarad egy forrongó világ konfliktusaiból."
A politikai igazgató rögzítette: az állam működtetése előrelátást, felelősséget és erkölcsi tartás igényel.
Hangsúlyozta: Magyarország békéjét, biztonságát és jólétét akkor is meg kell őrizni, ha jön egy világégés. Szavai szerint ennek öt alapelve van. Az egyik, hogy legyünk kiszámíthatóak, de ne kiszolgáltatottak. A külkapcsolatainkat a realizmus és a nemzeti érdek motiválja
- tette hozzá.
A második, hogy legyen erőnk, de ne mások ellen, hanem a magunk védelmére. A harmadik elv, hogy készüljünk fel minden válságra - sorolta Orbán Balázs, aki fontosnak nevezte azt is, hogy fektessünk a tudásba és az emberekbe, mert a legnagyobb erőforrás a közösség. Ennek kapcsán megjegyezte, hogy Magyarország GDP-arányosan a legtöbbet költi a felsőoktatásra és a családtámogatásra az unión belül. Ötödik alapelvként a politikai igazgató azt emelte ki, hogy legyen hosszú távú, nemzedékeken átívelő stratégiája az országnak.
"Egy ország jövője múlik azon, sikerül-e továbbadnunk, hogy miért éri meg hinni, kötődni, szolgálni a hazát. Magyarország jövője immár önökön is múlik" - mondta a végzetteknek Orbán Balázs.
Kovács László, az NKE tudományos rektorhelyettese köszöntőjében arról beszélt, hogy az egyetemi évek alatt nem csupán ismereteket gyűjtenek a fiatalok. "Ez az időszak az útkeresésről szól, arról, hogy megtaláljuk magunkat a világban" - mondta, hozzátéve: a diplomaátadó ünnepség ezen útkeresés legfontosabb mérföldköve.
Hangsúlyozta: a tanulás mindig több puszta ismeretszerzésnél. "Olyan világnézet megalapozását készítjük elő, amely képes a közjó szolgálatát az egyéni ambíciók fölé helyezni" - fogalmazott.
A rektorhelyettes kijelentette: az NKE a szolgálatára készít fel. "Az itt megszerzett tudás olyan értékrend és hivatás alapjait hordozza, amely a közösség iránti felelősségen, szakszerűségen és tisztességen nyugszik" - fogalmazott. Rögzítette: a közszolgálat támaszt ad stabilitást teremt, bizalmat ébreszt.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
A világban jelenleg nagy változások vannak folyamatban, "újraosztás zajlik", aminek több látható jele is van. Ide tartozik például, hogy másfélszer annyit költ a világ fegyverkezésre, mint húsz évvel ezelőtt, továbbá, hogy egyre több a háborús konfliktus, tíz év alatt ötszörösére nőtt a kereskedelmi korlátozások száma, a globális migrációs folyamatoknak pedig már csaknem 300 millió ember része - sorolta Orbán Balázs.
A rivális Triha ötödik találatával zárkózott fel ismét egy gólra, majd egy rossz átadást lefülelve ismét ő tört kapura, és ki is használta a ziccert (9-9). Bő egy perccel a vége előtt fórt kapott a magyar válogatott, Rybanska használta ki a lehetőséget, eldöntve ezzel a meccset.
Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, a környékbeli gazdák és önkormányzatok nevében mondott köszönetet a kormányzati és szakmai erőfeszítésekért, amelyek lehetővé tették a „Vizet a tájba” program megvalósítását. Mint fogalmazott, az elmúlt évtizedek feszült várakozása után végre megszületett az a szakmai és költségvetési döntés, amelynek köszönhetően „újra élhet” a Homokhátság.