Argentin továbbjutás hosszabbítás után
Svájc jól tartotta magát, de érkezett Di Maria, aki eldöntötte az összecsapást a 118. percben.
2014. július 1. 22:10

A nyolcaddöntők hetedik összecsapásán Argentína Svájccal találkozott. A mérkőzés esélyesei a dél-amerikaiak voltak, az argentin szövetségi kapitány csak Agüerora nem számíthatott. A másik oldalon Ottmar Hitzfeld a Honduras elleni meccshez képest nem változtatott kezdőcsapatán.  A játékot a svájci csapat kezdte jobban: Gökhan Inler lövése szállt fölé, majd negyedórával később a Napoli csatára, Gonzalo Higuain lőtt, de Benaglio kapus védett. Három percre rá Xhaka tüzelt, de Romero a helyén volt, a kipattanót pedig Shaquiri lőtte a hálóőr kezébe. A túloldalon eközben Lavezzi kísérlete halt el a kapus lábában, nem sokra rá pedig Zabaleta beadása Garay feje felett szállt el. A szünetig az eredmény nem változott, 0-0-s döntetlennel mentek a felek az öltözőbe.

A második félidő két nagy svájci helyzettel kezdődött. Előbb a Bayern sztárja Shaquiri löketét védte, majd egy perccel később Drmic lövi fölé. Nyolc perccel később Rojo lőtt, de az árnyékra vetődő kapus még elcsípte a labdát. A második félidő nyomasztó argentin fölényt hozott, de Hitzfeld mester csapata nem tudta feltörni a remek erőkből álló dél-amerikai sztárcsapat. Argentína dominált, de gólt nem tudott szerezni, így következhetett a hosszabbítás, ahol a svájciak előbb a csereként beállt Seferovic lövésével veszélyeztettek, majd Messi lövését védte Benaglio. Amikor már mindenki a tizenegyesekre készülődött a váratlan csapás akkor érkezett Svájc számára, egy Djourou által eladott labdát Mascherano szerzett meg, átadta Messinek, ő tovább tette az üresen lévő Di Marianak, a Real Madrid középpályása pedig Benaglio mellett kilőtte a hosszú alsót (1-0). Svájc ezután próbálkozott a 120. percben Dzsamaili fejelt kapufát majd a lábszáráról a kapu mellé pördült a labda. Romero az esetnél csak szoborként állt. A hosszabbítás ráadásában Shaquiri adott elő egy műesést, amit a bíró elhitt, a szabadrúgás azonban elakadt az argentin sorfalban. Így Argentína 2006 és 2010 után ismét a legjobb 8 közé jutott.