A korábban Afganisztánban is szolgált volt katonát, veteránok segélyezésével foglalkozó civil szervezetek korábbi vezetőjét mintegy 4 órán keresztül kérdezték a múlt heti szenátusi szakbizottsági meghallgatásán . Többször éles és személyeskedő vita alakult ki Donald Trump jelöltje és demokrata politikusok között.
2025. január 25. 11:15
A Donald Trump megválasztott amerikai elnök által a védelmi miniszteri tisztségre jelölt Pete Hegseth amerikai televíziós személyiség nyilatkozik a washingtoni Russell szenátusi irodaházban 2024. november 21-én. MTI/EPA/Aaron Schwartz
Az amerikai szenátus megszavazta Pete Hegseth-et amerikai védelmi miniszternek pénteken, így Donald Trump jelöltje hivatalba léphet.
A washingtoni idő szerint késő este tartott, név szerinti szavazáson a 100 tagú szenátusban 50-50-es szavazategyenlőség alakult ki, amelyet JD Vance alelnök, a felsőház hivatalos elnökének döntő voksa oldott fel.
Pete Hegseth miniszterségét az 53 republikánus szenátorból hárman ellenezték, ezt követően alakult ki a szavazategyenlőség.
A 44 éves katonai veterán jelöltségét és szenátusi megerősítését övezték a legkomolyabb kétségek Donald Trump jelöltjei közül. Pete Hegseth esetében a szakmai kifogások között a demokraták többsége azt hangoztatta, hogy nincs katonai szervezetet illetően vezetői tapasztalata.
A korábban Afganisztánban is szolgált volt katonát, veteránok segélyezésével foglalkozó civil szervezetek korábbi vezetőjét mintegy 4 órán keresztül kérdezték a múlt heti szenátusi szakbizottsági meghallgatásán . Többször éles és személyeskedő vita alakult ki Donald Trump jelöltje és demokrata politikusok között.
A demokraták közül többen megkérdőjelezték a jelölt alkalmasságát a Pentagon irányítására, és szexuális zaklatással vádolták. Kérdezték többi között nézeteiről, a nők hadseregben szükséges részvételéről, az LMBTQ-emberek katonai szolgálatáról.
Pete Hegseth lejárató kampányt említette, ami véleménye szerint ellene indult a politikai baloldalon, és úgy fogalmazott, hogy az amerikai hadseregbe szeretné visszahozni a "harcos szellemiséget". Azt hangoztatta, hogy a katonai alkalmasság feltételeit mindenki számára egységesen kell megállapítani, valamint arra hívta fel a figyelmet, hogy a védelmi kiadások mértéke az Egyesült Államokban a GDP 3 százaléka alá csökkent.
Feladatának mondta, hogy megvalósítsa Donald Trump elnöki célkitűzését a "békét az erő által" politikájára.
Ha túl sok a „zöld” erőmű, a borotvaélen táncoló energia egyensúly felborulhat, és az áramszolgáltatás lavina szerűen összeomolhat. Márpedig a modern civilizáció az elektromosságra épül. Áram nélkül leáll az Internet és a számítógép, nem működik a TV, a rádió, a telefon, nem lehet bank kártyával fizetni, leállnak a szivattyúk, nem lehet benzint tankolni, és előbb utóbb már víz sem jön a csapokból.
Nemcsak Európa békéjét, hanem a világbékét is előmozdítaná, ha Ukrajnával együtt Oroszországot is felvennénk az EU-ba. Ehhez azonban nemcsak a kijevi korrupciót, hanem a brüsszeli korrupciót is föl kellene számolni.
A néppárti képviselőcsoport szerint nem történt elégséges intézkedés a nem kormányzati szervezetek, vagyis civil szervezetek finanszírozása körüli titkolózás megszüntetése érdekében - adott tájékoztatást a Gondolához eljuttatott közleményében az Európai Néppárt (EPP).
A pápa temetése az ő alázatosságáról tett tanúságot. Végrendelete alapján ugyanis nem a Szent Péter-bazilikában, és nem három koporsóval, hanem egyszerű formában, és így nem is Péter sírjához temetkezett, ahogyan azt elődei tették.
„Az elmúlt években az Európai Parlament korrupciós botrányában és legutóbb a zöldbotrányban érintett Frans Timmermans esetében is kiderült, hogy az NGO-k a politikai befolyásszerzés eszközei voltak. A Magyarországon működő legnagyobb, magukat civilnek hazudó szervezetek pedig támogatásuk túlnyomó részét nem magyar magánszemélyektől kapják, hanem külföldről.” - mondta László András fideszes EP-képviselő, a Patrióták Európáért frakció tagja az Európai Parlamentben.