Átadták a Kalocsa és Paks között épült új Duna-hidat
Orbán Viktor kiemelte: a kormány feltett szándéka, hogy a Zalaegerszeg-Székesfehérvár-Kecskemét-Debrecen tengelyvonaltól délre minél több beruházást, ipari vállalkozást, vagyis gazdasági erőt telepítsenek, ehhez pedig utakra és hidakra van szükség.
2024. június 6. 21:18
Orbán Viktor miniszterelnök (j3), Lázár János építési és közlekedési miniszter (b3), Font Sándor fideszes országgyűlési képviselő (b2), Süli János KDNP-s országgyűlési képviselő (j2), Filvig Géza, Kalocsa polgármestere, a Fidesz-KDNP polgármesterjelöltje (b) és Szabó Péter, Paks polgármestere, a Fidesz-KDNP polgármesterjelöltje (j) átvágja a nemzeti színű szalagot a Kalocsa és Paks közötti új Duna-híd avatásán a Bács-Kiskun vármegyei Foktőnél 2024. június 6-án. A kétszer egysávos, 946 méter hosszúságú átkelő Tomori Pál nevét viseli. MTI/Máthé Zoltán
A Kalocsát Pakssal összekötő új híd egy összetett, átgondolt, hosszú távra szóló országfejlesztési, országépítési terv része - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Tomori Pál-híd átadásán csütörtökön Kalocsán.
Orbán Viktor kiemelte: a kormány feltett szándéka, hogy a Zalaegerszeg-Székesfehérvár-Kecskemét-Debrecen tengelyvonaltól délre minél több beruházást, ipari vállalkozást, vagyis gazdasági erőt telepítsenek, ehhez pedig utakra és hidakra van szükség.
A miniszterelnök meggyőződése, hogy a dél-magyarországi térségek jelentősége felértékelődik a jövőben, és ebben kulcsszerepet játszik a Szerbia és Magyarország közötti áruforgalom és kereskedelem, ami a "Nyugat kapujává" teszi ezt a térséget. A terv részeként az M6-os autópályát elviszik, elvitték a határig, összekötve ezzel a horvát-szlavón területeket Magyarországgal - mondta.
A következő lépés az lesz, hogy a Szerbiából érkező forgalmat és nyomában a logisztikai központokat, beruházásokat, a termelési egységek egy jelentős részét átterelik ebbe a térségbe, hogy ezzel bekössék Paks és Kalocsa környékét egy gyorsan fejlődő régióba.
Orbán Viktor kitért arra is: az ország legfontosabb stratégiai jellegű beruházásaiból kettő is ezen a környéken épül: Pakson lesz az új atomerőmű, és Kalocsától nem messze halad majd el a Budapest-Belgrád vasútvonal, ami ennek a magyar országépítési programnak az egyik legfontosabb építőköve.
Akkora békepárti győzelmet aratunk, hogy abba Brüsszel is beleremeg
Csütörtökön Mohácson folytatatta választási kampánykörútját Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke - közölte az MTI-vel Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke.
Orbán Viktor Pávkovics Gábor polgármesterrel és a helyi képviselőjelöltekkel tárgyalt, majd a mohácsi választópolgárokkal találkozva arról beszélt: a háborúpártiak "mindenáron el akarnak bennünket hallgattatni, Szlovákiában fegyverrel, Magyarországon a kampányunk betiltásával. De mi csak egyre hangosabbak leszünk".
Most vasárnap pedig akkora békepárti győzelmet aratunk, hogy abba Brüsszel is beleremeg majd - fogalmazott Mohácson a miniszterelnök.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
Hankó Balázs a Merre tart Közép-Európa a veszélyek korában? című eseményen hangsúlyozta, a nemzetközi és a világtrendeket nézve Európában egy szándékos "identitáselmosás" alakult ki, amely a közösségi média, a közösségi oldalak világának segítségével próbálja eltörölni az identitást, a hitet, a kereszténységet, a nemek vonatkozásában pedig elmossa a határokat.
Csepeti Ádám kiemelte, a kormány nagy erőt és figyelmet fordít arra, hogy az elszakított nemzettesteket különböző csatornákon és különböző eszközökön keresztül folyamatosan támogassa.
A Fidesz jelentős előnnyel rendelkezik a fővároson kívül (46 százalék) a Tisza Párttal (38 százalék) szemben. Ez a kormánypárti fölény a községekben (57 százalék) a legnagyobb, ahol Magyar Péter pártját a szavazók kevesebb mint harmada (32 százalék) támogatja. A Tisza Párt szavazói leginkább a nagyobb városokban koncentrálódnak - derül ki a Nézőpont Intézet friss közvélemény-kutatásából.