Orbán Viktor a dél-koreai parlament elnökét fogadta
Orbán Viktor méltatta a koreai-magyar barátságot, és felelevenítette, hogy már egészen korán, a kommunizmus összeomlása után Dél-Korea bizalmat szavazott a magyar gazdaságnak; hittek abban, hogy Magyarország egy sikertörténet lesz.
2023. június 5. 21:16
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (j) fogadja Kim Dzsin Phjót, a Koreai Köztársaság nemzetgyűlésének elnökét (b) a Karmelita kolostorban 2023. június 5-én. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Karmelita kolostorban tárgyalt Kim Dzsin Phjóval, a Koreai Köztársaság nemzetgyűlésének elnökével és az általa vezetett parlamenti delegációval - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
Orbán Viktor méltatta a koreai-magyar barátságot, és felelevenítette, hogy már egészen korán, a kommunizmus összeomlása után Dél-Korea bizalmat szavazott a magyar gazdaságnak; hittek abban, hogy Magyarország egy sikertörténet lesz.
Mi mindig is támogattuk és a továbbiakban is nagy örömmel fogadjuk a koreai gazdaság szereplőit, ennek is köszönhető, hogy az utóbbi néhány évben már Dél-Korea volt a legjelentősebb külföldi befektető Magyarországon - mondta Orbán Viktor.
Magyarországon a hálózat működtetői, a birodalom spionjai nem tudnak elbújni; mi lelepleztük őket. Magyarországon annak nevezzük a dolgokat, amik valójában: az ügynököt ügynöknek, a hazafit hazafinak. Ezért gyűlölnek minket, ezért kiáltottak féktelen bosszút a magyarok ellen.
Eddig egymagam álltam ott az útjukban, mint a kínai tankok előtt a Tienanmen téren a híres régi felvételen az egy darab ellenálló kínai, most azonban már 2 millió 200 ezren álltunk itt az úton, és mondtuk azt, hogy erre nem vezet út" - fogalmazott Orbán Viktor.
A kormányfő szerint ugyanaz lesz a helyzet, mint a migráció esetén, Magyarország ott is először egyedül volt, most ha "körülnézünk, szinte kivétel nélkül mindenki velünk van, ugyanez történik majd a háború és a béke és az ukrán tagság ügyében is".
Hankó Balázs a Merre tart Közép-Európa a veszélyek korában? című eseményen hangsúlyozta, a nemzetközi és a világtrendeket nézve Európában egy szándékos "identitáselmosás" alakult ki, amely a közösségi média, a közösségi oldalak világának segítségével próbálja eltörölni az identitást, a hitet, a kereszténységet, a nemek vonatkozásában pedig elmossa a határokat.
Csepeti Ádám kiemelte, a kormány nagy erőt és figyelmet fordít arra, hogy az elszakított nemzettesteket különböző csatornákon és különböző eszközökön keresztül folyamatosan támogassa.