Brüsszel irtózik a populizmustól. A demokratákat sorra címkézi a populista jelzővel. De az infantilis populizmust, amelyet Brüsszel bábjai gyakorolnak, kedveli.
2019. október 30. 22:25
Városvezetővé választották, és az első napon biciklivel ment új munkahelyére. Az ötlet nem új: fél évszázaddal ezelőtt egy belga – idős – polgármester vezette be. Ő is populista volt, de legalább támadt egy eredeti ötlete.
A mai populista csak majmolta az ötletet.
Majmolásra kérve: adták neki. Külföldi propagandaközpont dolgozta ki kampánytervét, és vezényelte a hadjáratot. Sikerrel. A populista győzött, és a külföldi propagandaközpont nem engedte el a kezét.
Alája tolta a biciklit.
Abszolút véletlenül siserehadnyi fotós és operatőr volt jelen, amikor a populista a biciklin megérkezett a Városházára. Lehet, hogy csak száz méterrel távolabb tolták elé a kerékpárt, addig taxival hozták.
David Cameron brit kormányfő biciklivel - bbc.co.uk
Mint az 1989-es határnyitáskor történt.
Már régen lebontotta a határőrség a drótkerítést, de kellett egy propagandaakció, amelyben átvágják a drótot. Németh Miklós miniszterelnök és Pozsgay Imre államminiszter együtt hozták meg a rossz döntést, amely így hangzott:
„Küldjük a Gyulát.”
Gyula kényszeredetten ment, mert nem tudta, hogy ez a tévéfelvétel öt évvel később miniszterelnöki pozíciót hoz számára. Kint a határon azonban már jól eljátszotta a szerepét. A magyar határőrök tíz méter hosszan újraépítették a drótkerítést – vasfüggönyt – és „A Gyulának” volt mit átvágnia.
Történelmet szabott a drótvágó olló.
Jeremy Corbyn brit munkáspárti vezető kerékpáron - thegardian.com
Ez a populista jelenet beleégett a kontinens emlékezetébe, és szereplői történelmi alakok lettek. „A Gyula” még a szabadkőművesektől is kapott kitüntetést, sok évvel később is meghívták német rendezvényekre, hogy felidézze a nagy pillanatot.
A mai populistának drótkerítés nem, csak drótszamár jutott.
De sorjáznak az új kísérletek: a külföldi propagandaközpont ötlettára kimeríthetetlen, még akkor is, ha nyögvenyelős próbálkozásokkal áll elő. Rávették a populistát, hogy tüntesse ki elődeit.
Igazi populista jelenet lenne.
Az egyik elődje húsz év alatt egy méternyi metrót sem épített, ám 160 milliárd forintnyi teljesítmény nélküli pénz elszivárgott – elölmlött – a metró körül. 250 milliárd forint adóssággal hagyta hátra a világvárost, amelyet húsz évvel korábban nulla forint adóssággal vett át.
A másik előd megbirkózott az irdatlan örökséggel.
Metrót épített, rendezte a pénzügyeket, és hatalmas attraktivitást vont a magyarok fővárosa köré: özönlenek a turisták Brazíliától Japánig, az USA-tól Kínáig a földkerekség minden részéből.
Turisztikai központtá emelte a Duna-parti várost.
Ezt a két produkciót akarja összemosni a közös kitüntetéssel a populista. És még egy célt elérne vele: legitimálná önmagát. Választási győzelme számszakilag nem vitatható, ám a külföldi propagandaközpont igénybe vétele, a külföldi szavazók mozgósítása teljesen illegitimmé teszi városvezetői pozícióját.
A demokráciától távol áll a módszer, amellyel nyert.
Nem is ő nyert, hanem a külföldi propagandaközpont, amely a kampány fordulatait megtervezte, végrehajtatta, függetlenül attól, hogy a választóknak kínált szövegben mekkora hazugságok terpeszkedtek el.
Évekkel ezelőtt: Mark Rutte holland miniszterelnök és kormányának tagja, Stef Blok Hágában - learnigall.com
Nyilatkozzon a városháza a zajló fejlesztésekről.
„Erre nem a városháza, hanem Budapest lakossága ad választ” – jött elő a populista érv két nap gondolkodási idő után a megfáradt külföldi propagandaközpontból. Tipikus populista felelet, döntsön a nép.
Korábbi ausztrál politikus, Jeff Kenett - road.cc
Brüsszel irtózik a populizmustól.
A demokratákat sorra címkézi a populista jelzővel. De az infantilis populizmust, amelyet Brüsszel bábjai gyakorolnak, kedveli. Biciklivel jönni a városházára, nagylelkűen kitüntetni az elődöket, elhúzni a „döntsön a nép” jelszót – a leginfantilisabb populizmus.
Ezzel lehet a leghatásosabban zülleszteni a demokráciát.
Jött arra valaki, gyanúsnak találták, és lelőtték. Lehet, hogy háromgyerekes, a családjáról példamutatóan gondoskodó, kollégáival kedves agysebész volt az illető, de rosszkor jött rossz helyre: a rendőrök „gyanúsítottnak” minősítették, és ártalmatlanították.
Az SZDSZ is megtorpedózta az 1996-os világkiállítást. A szélsőséges párt akkor bebizonyítatta, hogy komoly tényező az országban, nagy kárt tud okozni neki.
Szóval előugrottak ők ketten, és elmagyarázták, hogy ők azok, de nem ők azok. Nem ők azok, ők ilyesféle dolgokkal nem töltenek időt, ellenben egy szörnyű, aljas és mocskos zsarolás áldozatai.
A küldetés méltóságot ad a koszovói magyar katonai jelenlétnek - hangsúlyozta az egységnél tett keddi látogatása során mondott beszédében Áder János köztársasági elnök.
A kormány javaslatára a magyar gazdaság és a magyar családok védelmét, illetve Magyarország biztonságát szolgáló törvényjavaslatokat fogadott el a parlament - mondta Hollik István kormányszóvivő keddi sajtótájékoztatóján.